REKLAMA
PIT 2023

Curve zmienia cennik – bezpłatny pakiet bardziej ograniczony

Michał Kisiel2022-06-29 12:39analityk Bankier.pl
publikacja
2022-06-29 12:39

„Szykuje się gospodarcza burza, musieliśmy ponownie przyjrzeć się cennikowi Curve” – taką informację otrzymali klienci korzystający z usług brytyjskiego fintechu. Użytkownicy bezpłatnego pakietu będą mogli teraz podpiąć tylko 2 karty płatnicze.

Curve zmienia cennik – bezpłatny pakiet bardziej ograniczony
Curve zmienia cennik – bezpłatny pakiet bardziej ograniczony
/ Bankier.pl

Słabnąca koniunktura i zbierające się na gospodarczym horyzoncie chmury sprawiają, że zmienia się krajobraz także w branży fintech. Szczególne powody do niepokoju mają przedsięwzięcia, które nie osiągnęły jeszcze rentowności i uzależnione są od kolejnych zastrzyków kapitału dostarczanych przez firmy venture capital i prywatnych inwestorów. Pesymistyczne przewidywania mogą skłaniać do korekt w cennikach i odejścia od nacisku na szybki wzrost za wszelką cenę.

„Zmieniliśmy także pakiety, żeby móc dostarczać to, co jest dla was ważne w przyszłości – szybsze płatności, dokładniejszy wgląd w dane, większe oszczędności i ostatecznie – pełną kontrolę nad finansowym życiem” – tak ubrał w słowa konieczność wprowadzenia podwyżek brytyjski fintech Curve.

Firma oferuje kartę płatniczą, która nie jest powiązana z żadnym rachunkiem. Użytkownik podpina do niej inne plastiki, co daje możliwość m.in. ograniczenia kosztów związanych z wymianą walut, otrzymania cashbacku, cofania transakcji i zgromadzenia w jednym miejscu danych o wydatkach. Szerzej o pakiecie pisaliśmy na łamach Bankier.pl w recenzji produktu.

Klienci do tej pory korzystający z darmowego pakietu, będą mogli dodać do swojej karty Curve tylko dwie karty płatnicze jako źródło pieniądza. Z usługi „podróży w czasie” (cofnięcia transakcji i obciążenia nią innej karty) będzie można skorzystać trzykrotnie w ciągu miesiąca. Limity bezpłatnych wypłat z bankomatów pozostają niezmienione (do 200 euro miesięcznie), ale wzrośnie dwukrotnie (do 1000 euro) limit transakcji bezgotówkowych przewalutowanych bez dodatkowych opłat, po kursach organizacji Mastercard. Klient będzie mógł zdefiniować tylko jedną tzw. smart rule, określającą zasady wykonywania transakcji (np. obciążenia wybranej karty wskazanym typem transakcji). Do tej pory w bezpłatnym pakiecie możliwe było określenie trzech tego typu „algorytmów”.

W cenniku pojawia się nowa opcja, nazwana Curve X. Pakiet kosztuje 4,99 euro miesięcznie (1,99 dla obecnych użytkowników darmowego produktu przez rok). Pozwoli on na podpięcie do 5 kart płatniczych, nielimitowane cofanie transakcji, ustawienie 5 reguł dla transakcji i przeliczanie walut bez dodatkowych opłat do 2000 euro miesięcznie.

Zmiany w ofercie Curve wejdą w życie 28 sierpnia 2022 r.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje, jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona. Telefon: 501 820 788

Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
raf2004
W Warszawie nikt już nie mówi „Curva”. Ulubione przekleństwo to teraz „Hoojva”.
zoomek
Piękna nazwa. Ulubiona na dzielni.
ertom
Nie 1000 € a 1000 funtów.
samsza
niektórzy Polacy wymieniają ich nazwę co drugie słowo

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki