REKLAMA

Milion sztuk "Green Hell". Gra Creepy Jar rozbiła bank

2020-06-24 12:40
publikacja
2020-06-24 12:40
Milion sztuk "Green Hell". Gra Creepy Jar rozbiła bank
Milion sztuk "Green Hell". Gra Creepy Jar rozbiła bank
/ Creepy Jar

Sukces gry "Green Hell" napędza notowania obecnej na rynku NewConnect spółki Creepy Jar. Polski producent gier właśnie poinformował, że sprzedaż jego hitu na Steamie przekroczyła milion sztuk.

- Łączna sprzedaż brutto gry "Green Hell" poprzez platformę Steam przekroczyła 1 mln sztuk - podał Creepy Jar w komunikacie. Spółka poinformowała, że według stanu na dzień 24 czerwca lista graczy nadal oczekujących na zakup "Green Hell" przekroczyła 884 tys. osób. 

Obecne sukcesy gry to w dużej mierze pokłosie kwietniowego debiutu trybu kooperacyjnego. Do kwietnia 2020 roku dziennie po grę sięgało mniej niż 1000 graczy, 12 kwietnia w tytuł grało jednak ich aż 20 tysięcy. Gra po premierze znalazła się nawet na 2 miejscu w gronie światowych bestsellerów Steam.

Oczywiście gdy opadł kurz po premierze, zainteresowanie spadło, nadal jednak pozostaje wysokie. 23 czerwca w "Green Hell" grało - według danych SteamDB - 7 tys. graczy. Gra wciąż utrzymuje się na pierwszej stronie globalnych bestsellerów Steam.

Sukcesy "Green Hell" pchają w górę wycenę Creepy Jar. Jeszcze na początku kwietnia za jedną akcję spółki notowaną na warszawskim rynku NewConnect płacono 182 zł. Dziś jest to 932 zł, a cała wycena Creepy Jara sięga już 629 mln zł. To obecnie piąta największa gamingowa spółka na polskiej giełdzie - po CD Projekcie, 11bit, Ten Square oraz PlayWay.

Creepy Jar jest obecnie największym producentem gier na NewConnect, spółka ma jednak już w planach przenosiny na główny rynek GPW. W maju akcjonariusze wyrazili zgodę na ubieganie się o przeniesienie notowań spółki na rynek regulowany.

Creepy Jar planuje także premierę gry "Green Hell" w wersji na konsole Playstation 4 oraz Xbox One w czwartym kwartale 2020 roku. W trzecim kwartale gra w wersji na PC ma zostać rozbudowana o nowy tryb wieloosobowy.

AT

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Czas chyba na wielki awans tej spóło na główny indeks GPW.
wtf2077
Na głównym poleci na pysk

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki