REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Creepy Jar planuje premierę nowej gry na drugą połowę 2021 r.

2019-11-19 12:54
publikacja
2019-11-19 12:54
Creepy Jar planuje premierę nowej gry na drugą połowę 2021 r.
Creepy Jar planuje premierę nowej gry na drugą połowę 2021 r.
/ Creepy Jar

Creepy Jar rozpoczął prace prototypowe nad kolejnym survivalem i planuje jego premierę na drugą połowę 2021 r. Budżet nowej produkcji ma być jeszcze większy od budżetu gry „Green Hell".

Premiera nowej produkcji (zawierającej już tryb kooperacji) w wersji PC na platformie Steam wstępnie planowana jest na II połowę 2021 r. Planowane są również wersje na konsole Microsoft, Sony oraz Nintendo Switch.

 Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad kilkoma koncepcjami równolegle. Ostatecznie po dziesiątkach analiz wybraliśmy tę, która naszym zdaniem ma największy potencjał sprzedażowy. Będzie to zaawansowany symulator rozwoju bazy wraz z elementami survivalu, z perspektywy pierwszej osoby w scenerii science fiction. Część zespołu została już delegowana do nowego projektu. Zakładamy, że budżet gry będzie większy niż „Green Hell”. Kolejne szczegóły będziemy ujawniać sukcesywnie wraz z rozwojem projektu - zapowiada Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Po podaniu informacji o kolejnej produkcji, akcje spółki notowanej na New Connect drożały dziś nawet o ponad 5 proc. Kurs Creepy Jar znajduje się tym samym ok. 70 proc. powyżej ceny z zeszłorocznego giełdowego debiutu.

fot. / / Bankier.pl

Do czasu wydania nowej gry Creepy Jar planuje jeszcze wydać wersję co-op swojego hitu „Green Hell”, a także wersje konsolowe gry na wszystkie najpopularniejsze urządzenia. – Wersja co-op jest już prawie gotowa. Premierę uzależniamy od wyboru przez naszych partnerów najlepszego okna sprzedażowego. Myślę, że wkrótce poinformujemy również o stanie prac nad wersjami konsolowymi - mówi prezes.    

Przypomnijmy, że pełna wersja „Green Hell”, symulatora przetrwania w dżungli amazońskiej, trafiła do sprzedaży 5 września. Wcześniej, od sierpnia 2018 roku, gra była dostępna w formule tzw. wczesnego dostępu (early access). Od momentu premiery pełnej wersji w serwisie Steam pojawiło się prawie 1200 nowych komentarzy, a średnia wszystkich (ponad 5260 w 15 miesięcy) to 83%. Niewiele niższa jest także średnia ocena na portalu Metacritic (77%).

Pod koniec października spółka informowała, że sprzedała brutto poprzez platformę Steam ponad 300 tys. sztuk gry „Green Hell”, a liczba oczekujących na zakup gry (wishlista) przekroczyła 570 tys. osób. Tym samym spełniły się wcześniejsze „konserwatywne” założenia zarządu, że sprzedaż do końca roku przekroczy właśnie 300 tys. sztuk.

AH

Źródło:
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki