Credit Suisse zwalnia 1500 pracowników w Londynie

Credit Suisse planuje zwolnić 1500 pracowników ze swojej siedziby w Londynie. W tej chwili szwajcarski bank zatrudnia 9 tys. osób w stolicy Wielkiej Brytanii. 

(fot. Ruben Sprich / FORUM)

Jak donosi agencja Reuters, jeden z pracowników Credit Suisse powiedział anonimowo, że wysokie premie i koszty prowadzenia działalności w Londynie sprawiły, że firma ma trudności z osiągnięciem zysku z operacji. Natomiast sam brexit jedynie umocnił determinację do podjęcia kroków służących ograniczeniu kosztów. 

Inny szwajcarski bank UBS również planuje wyprowadzkę z Londynu. Szacuje się, że około tysiąc pracowników może zostać przeniesionych po brexicie. Sergio Ermotti - prezes UBS - powiedział, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może dotknąć około 30 proc. wszystkich pracowników zatrudnionych w Londynie. 

Zamiast zwolnień inne banki oferują zatrudnionym premie pieniężne lub atrakcyjne pakiety relokacyjne. I tak HSBC zaproponował swoim pracownikom bonus w wysokości od 750 do 2,5 tys. funtów, jeżeli zatrudniony przekona swojego kolegę do przeprowadzki do Birmingham. HSBC w rozmowie z "The Guardian" mówi o uatrakcyjnieniu swojego pakietu relokacyjnego. Pracownikom oferowana jest pomoc w znalezieniu mieszkania i wsparcie dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Rzecznik banku powiedział, że pomimo trudności w przekonaniu personelu do przeprowadzki, nowe biuro o wartości 200 mln funtów zostanie otwarte zgodnie z harmonogramem. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 norbert_norbert

achhhh ten franek....i nikt sie nie boi TAM w dalekiej Szwajcarii ze bak upadnie....
a w Polsce trzesiemy sie o banki o przez brak ustawowego rozwiazania finansowego przekretu ""na franka"" znanego na świecie od 40 lat cała Polska traci BEZPOWROTNIE rocznie 20 mld zł (wg badań NISS z 2016 r.) jako kapitał wywyożony przez zachodnie banki w postaci dywident. Wszyscy jestesmy frankowiczami czy chcemy czy nie. Dla porownania caly program 500+ to 19 mld zł, pozyczony od tych bankow na procent, ktory wszyscy Polacy beda musieli splacic.
--
http://niss.org.pl/negatywny-wplyw-pseudokredytow-frankowych-na-wzrost-gospodarczy-i-dochody-budzetowe/"

Ubytek PKB z tytułu zaniechań legislacyjnych wobec banków udzielających kredyty pseudofrankowe, nie licząc spreadów, wynosi 21,97 mld zł co równa się stracie na poziomie 1,22% PKB. Natomiast ubytek podatkowy budżetu państwa z tego tytułu wynosi 3,85 mld zł czyli równowartość np. 500+ również na pierwsze dziecko.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 6 ~IBMer

A dostalem i przyjalem oferte pracy z CS z wroclawia. Teraz moge z czystym sumieniem sie wycofac.

! Odpowiedz
15 6 ~Fred

Problem taki ze po Brexicie Angole zrobia z UK raj podatkowy u siebie - juz to zapowiedzieli. Dlatego slychac tylko o redukcji etatow ale zaden bank nie rozwaza calkowitej przeprowadzki na kontynent. Angole cwane lisy namieszaja w Europie i to bardzo wyjsciem z EU. Za max 5 lat firmy beda przenosic sie z jontynentu na wyspy.

! Odpowiedz
3 1 open_mind

Z ostatniej chwili: 40,5 tony papierowych kontraktów zrzucono na rynek w ciągu 4 minut. Znaczy jednak papier zaczyna tracić wartość?

! Odpowiedz
5 36 ~Erni

UBS robi to samo. Przenoszą stanowiska do Frankfurtu. Londyn zaczyna tracić na znaczeniu jako stolica "finansjery".

! Odpowiedz
11 1 open_mind

To się nie stanie!!!

! Odpowiedz
13 9 ~Jan

Warto dodać, że przenoszę siedzibę z Londynu do Warszawy

! Odpowiedz
13 4 ~open_mind

To się nigdy nie stanie! Banki tylko wykorzystują sytuacje do masowych zwolnień z powodu „ożywienia gospodarczego”

! Odpowiedz
10 13 ~Jan

Ale przecież piszę, że właśnie tak się dzieje. Przenoszą biuro do Warszawy, w tym całe IT. Mają już duże biuro we Wrocławiu. Łącznie koło 5000 osób w Polsce będzie pracowało.

! Odpowiedz
10 13 ~Ad odpowiada ~Jan

Dokłądnie już pół Wrocławia pracuje w IT u nich, stawki są dosyć konkurencyjne, 8k dla juniora, dla seniora 20k netto.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne