Covid-19 na jednym z czarterów z ukraińskimi pracownikami

2020-05-25 11:53
publikacja
2020-05-25 11:53

U jednego z pasażerów wyczarterowanego lotu z pracownikami z Ukrainy wykryto zakażenie koronawirusem - informuje w poniedziałek portal Europejska Prawda, powołując się na źródła. W związku z tym wszyscy lecący tym samolotem zostali poddani izolacji.

/ Port Lotniczy Wrocław

"Proszę sobie przypomnieć, jak dużo mówiono o rejsach z pracownikami z Ukrainy. (...) Jedną z przyczyn tego, że teraz tych rozmów jest mniej, jest to, że na jednym z rejsów testy potwierdziły koronawirusa u pasażera" - pisze Europejska Prawda, dodając, że informację tę potwierdziły jej trzy niezależne od siebie źródła.

Nie sprecyzowano, dokąd leciał samolot, na pokładzie którego wykryto koronawirusa. Do tej pory media informowały o lotach do Finlandii, Niemiec, Austrii i Wielkiej Brytanii.

W poniedziałek także Europejska Prawda napisała, że w niedzielę przybył do Warszawy pierwszy wyczarterowany lot z Kijowa. Z kolei zerwis Ukraińska Prawda zaznacza, że informacja o rejsie do Polski napłynęła już po przygotowaniu artykułu, w którym wspomniano o koronawirusie na pokładzie jednego z samolotów.

Ukraińska Prawda podkreśla, że obowiązkowe testy po przylocie przeprowadza Austria.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
iluminat
To jakiś cyrk i kretyństwo ,zabrać 500 i wszystkie dodatki dla nierobów śpiących do 12 w południe i pogonić do roboty !!! żadnych ukrów tutaj nie wpuszczać -ani 1 sztuki. Bezrobocie będzie 2 cyfrowe a te pi....skie bar....... chcą tu całą swołocz ściągnąć. 3 X NIE !!!
jes
Tak PiS dba o rynek pracy. Naszym daje się zasiłki, zapomogi by nie opłacało się pracować ale ściąga rekordowe ilości Ukraińców, Hindusów itp. by robili za śmieciowe stawki.
tindala
Nie dym. Nikt nie chce, i tak jest w całej Europie wykonywać pewnych robót. Zwłaszcza w sektorze rolniczym. To uboczne skutki socjalu. Lepiej robić zadymy w Paryżu, czy w Warszawie na Placu Zamkowym, niż zbierać truskawki czy szparagi. Niedługo szanowny Europejczyk sam sobie 4 liter nie będzie w stanie Nie dym. Nikt nie chce, i tak jest w całej Europie wykonywać pewnych robót. Zwłaszcza w sektorze rolniczym. To uboczne skutki socjalu. Lepiej robić zadymy w Paryżu, czy w Warszawie na Placu Zamkowym, niż zbierać truskawki czy szparagi. Niedługo szanowny Europejczyk sam sobie 4 liter nie będzie w stanie podetrzeć.
bha
Pandemia na całym świecie się zadomowiła i trwa ,więc niestety będzie coraz więcej podobnych zdarzeń zakażeń covid 19 ,szczególnie po odmrażaniu kwarantanny.
bha
INFO https://www.worldometers.info/coronavirus/
mikolaj01
Może czas opublikować dane ile z tych przybyszów ma aktywna gruźlicę i mase innych choróbsk. Żadnej weryfikacji, cyrk na kółkach ale od Państwa Polskiego przy tym obozie władzy i stanie służby zdrowia za wiele bym się nie spodziewał :-/

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki