REKLAMA
JUŻ JUTRO

Corelens chce zmienić działalność na deweloperską

2018-01-22 14:28
publikacja
2018-01-22 14:28

Zarząd notowanej na NewConnect spółki Corelens zamierza podjąć działania, mogące doprowadzić do zmiany działalności spółki na działalność deweloperską, polegającą na budowie domów mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych oraz obiektów komercyjnych - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. / / YAY Foto

"W związku z obserwowanym w ostatnich latach brakiem znaczących wzrostów wartości przychodów spółki wynikającej z dotychczasowej działalności operacyjnej zarząd spółki zamierza podjąć działania, które w konsekwencji mogą doprowadzić do zmiany przedmiotu działalności spółki na działalność deweloperską, polegającą na budowie domów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych oraz obiektów komercyjnych" - poinformowano w komunikacie.

"W ocenie zarządu w przypadku dojścia do skutku planowanych zmian stanowić to będzie pozytywną zmianę dla akcjonariuszy, gdyż umożliwi spółce działalność w szybko rozwijającym się segmencie rynku nieruchomości" - dodano.

Spółka poinformowała, że zamierza też wyodrębnić zorganizowaną część przedsiębiorstwa, obejmującą prowadzoną dotychczas działalność operacyjną, a następnie wnieść ZCP w formie aportu do nowo utworzonej spółki celowej zależnej, a w kolejnym kroku ją sprzedać.

Obecnie działalność operacyjna Corelens skupia się na dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań dla branży okulistycznej. Podstawą oferty jest sprzedaż soczewek wewnątrzgałkowych, stosowanych przez lekarzy w chirurgii zaćmy.

W związku z zakładaną zmianą strategii operacyjnej spółka planuje zwołać NWZ.

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
zwęszyli nowy interes, i słusznie bedzie mozna wiecej zarobić, duzy popyt, coraz wiekszy, ludzie z Polski, z emigracji Polskiej i z zachodu masowo kuuja mieszkania, domy w Polsce...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki