REKLAMA

KRYZYS ŻYWNOŚCIOWYCoraz większy głód w Ameryce Łacińskiej. "To najgorsza sytuacja od 2006 roku"

2023-03-25 08:00
publikacja
2023-03-25 08:00

Pandemia koronawirusa, inflacja i ostatnio zakłócenia w handlu światowym spowodowane wojną na Ukrainie nasiliły zjawisko głodu lub ostrego niedożywienia wśród ludności Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Prawie 268 milionów jej mieszkańców (40,6 proc.) nie dysponuje wystarczającą ilością pożywienia na poziomie minimum dziennego.

Coraz większy głód w Ameryce Łacińskiej. "To najgorsza sytuacja od 2006 roku"
Coraz większy głód w Ameryce Łacińskiej. "To najgorsza sytuacja od 2006 roku"
fot. panitanphoto / / Shutterstock

Nad rozwiązaniem tego problemu w regionie świata będącym jednym z wielkich eksporterów żywności będzie obradować w dniach 24-25 marca w Santo Domingo XXVIII Iberoamerykańska konferencja Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Zjawisko ciężkiego niedożywienia w krajach Ameryki Łacińskiej i Karaibów, według dokumentów opublikowanych przez FAO, zaczęło gwałtownie przyspieszać jeszcze przed wybuchem pandemii. W latach 2014-2021 odsetek rodzin cierpiących na ostre niedożywienie lub głód wzrósł o 8,1 proc. do 29,3 proc. i jest to najgorsza sytuacja od 2006 roku.

56,6 miliona mieszkańców regionu, tj. 8.6 proc. ludności, może liczyć tylko na jeden pełnowartościowy posiłek dziennie.

Dominikanka Josefina Stubbs, wybitna specjalistka w dziedzinie modernizacji rolnictwa, była dyrektor ds. Ameryki Łacińskiej w Międzyamerykańskim Funduszu Rozwoju Rolnictwa (FIDA), w wywiadzie dla agencji EFE zapowiedziała, że konferencja FAO na Dominikanie skupi się na „przenoszeniu doświadczeń z Europy”.

Ze względu na charakter rolnictwa w krajach Ameryki Łacińskiej – oświadczyła Stubbs – skupimy się na doświadczeniach małych nowoczesnych gospodarstw rolnych w Europie.

ik/ mma/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
bha
Cóż... A jak może być inaczej od dekad jak w wielu innych krajach rosnące codziennie ogólne zadłużanie po uszy , coraz szerszy i mocniejszy wyzysk i żerowanie latami na pracy innych w ogromie zawodów do tego raczej wysokie bezrobocie, układy, korupcje i latami mydlenie oczu, gra pozorów i udawanie jarząbka w że niby jest ok???. Cóż Cóż... A jak może być inaczej od dekad jak w wielu innych krajach rosnące codziennie ogólne zadłużanie po uszy , coraz szerszy i mocniejszy wyzysk i żerowanie latami na pracy innych w ogromie zawodów do tego raczej wysokie bezrobocie, układy, korupcje i latami mydlenie oczu, gra pozorów i udawanie jarząbka w że niby jest ok???. Cóż aż w końcu niestety miarka się przebierze.
samsza
"co świadczy o definitywnym rozwiązaniu problemów z łańcuchami dostaw, na które producenci narzekali przez poprzednie dwa lata" - publikacja 2023-03-24 autor Krzysztof Kolany w...
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wskazniki-PMI-w-strefie-euro-marzec-2023-8511085.html
Usunięcie komentarza, krytykującego dyrymały w artykule,
"co świadczy o definitywnym rozwiązaniu problemów z łańcuchami dostaw, na które producenci narzekali przez poprzednie dwa lata" - publikacja 2023-03-24 autor Krzysztof Kolany w...
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wskazniki-PMI-w-strefie-euro-marzec-2023-8511085.html
Usunięcie komentarza, krytykującego dyrymały w artykule, krytyka w oparciu o j.w., no toście się obrazili! Żenujący poziom moderacji na bankier.pl
Powtarzam, w artykule nie jest, że głód "był" przez jakieś zaburzenia, jest napisane, że "jest".
mistrz_erudycji
zaraz będą jedli robaki, scenariusz z blade runner 2049
parma
wojna na ukrainie poważnie ? sama Argentyna może wyżywić pół świata
innowierca
wojne na Ukrainie wmjeszali :), i pandemie, zamiast zamykanie gospodarek. Ale z drugiej strony, pisza co im wolno. Inny przyklad to EU, ktora jest w stanie wyzywic siebie i jeszcze 2 taki kontynent, tyle moze produkowac zywnosci. Farmy hurtowo likwiduja!
mararok
"268 milionów jej mieszkańców (40,6 proc.)" to z czego tylu się ich urodziło jak nie ma tyle żarcia, słońca brakuje czy co. Ktoś pewnie ich dokarmiał, a potem przestał, a że się nauczyli, że karma sama przychodzi to teraz nie ogarniają życia bez niej.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jaszczura
kiedy pierdo.lnie wasz serwer w końcu petersburski?

Powiązane: Kryzys żywnościowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki