WAŻNE

Commerzbank może zwolnić ponad 7 tys. pracowników i zamknąć 400 oddziałów

2020-06-29 13:30
publikacja
2020-06-29 13:30
fot. Ralph Orlowski / Reuters

Commerzbank, jak donosi Bloomberg, może zwolnić nawet 7 tysięcy osób i zamknąć 400 oddziałów. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w środku tygodnia. 

Decyzja o masowych zwolnieniach w Commerzbanku miała nastąpić w ramach polityki cięcia kosztów i poprawienia rentowności. Osoba zaznajomiona ze sprawą przekazała agencji, że ostateczne cele nie zostały jeszcze ustalone, między innymi dlatego, że niektórzy menedżerowie nie są przekonani co do możliwości wykonania tak dużych redukcji. 

Wstępnie mowa o zwolnieniu 7000 pracowników i zamknięciu 400 oddziałów, zarządzający rozważają przed środowym spotkaniem również scenariusze dotyczące mniej skrajnych redukcji. Rzeczniczka Commerzbanku w rozmowie z Bloombergiem powiedziała, że firma nie komentuje spekulacji, ale omawiane są różne opcje i scenariusze. 

W lutym Commerzbank pracował nad głębszymi obniżkami kosztów po tym, jak poprzedni plan Martina Zielke został uznany przez inwestorów jako rozczarowujący. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
W wyniku negatywnych stóp sypie się system bankowy. W Niemczech gdzie jest duża konkurencja w bankowości, to już w ogóle mają problem. Przecież takie Deutsche to od dawna zombie, żywy trup, jak u nas banki Leszka. Tylko, że tam są to sumy nieporównywalnie wyższe.
szczecinianin
Bardzo trafne porównanie,tylko jedno ale tamte banki są za duże żeby upaść i niemiecki podatnik je przymusowo uratuje,inaczej system bankowy w Niemczech rozsypałby się.
A Getin ,czy Noble nie ma ani zgody ani potrzeby ratowania ich z pieniędzy publicznych..

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki