Columbus Energy z kolejnymi umowami. Kurs bije rekordy

Adam Hajdamowicz2019-10-25 16:32redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-10-25 16:32
fot. Walter Zerla / Reuters

Columbus Energy zawarł 13 umów inwestycyjnych na budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 12,5 MW i o wartości ponad 43 mln zł. Kurs spółki bije kolejne rekordy.

Spółka Columbus Energy zawarła umowy, zgodnie z którymi, jako generalny wykonawca wybuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 12,5 MW. Wartość kontraktów opiewa na ponad 43 mln zł. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w październiku i listopadzie, a zakończenie budowy pierwszych dwóch projektów jeszcze w tym roku.

Informacja ta została bardzo pozytywnie odebrana przez akcjonariuszy, a kurs spółki rósł dziś nawet o ponad 25 proc. Wzrostom towarzyszyły także bardzo wysokie obroty, które przekroczyły 1,9 mln zł, co było w piątek zdecydowanie najlepszym wynikiem na rynku New Connect.

/ Bankier.pl

Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy akcje Columbus Energy podrożały o ponad 380 proc., a spółka stała się jednym z głównych beneficjentów giełdowego boomu na fotowoltaikę. Sektor ten rośnie głównie pod wpływem bardzo dobrych prognoz dla polskiego rynku. Według raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2019 roku możemy już być na 4 miejscu w UE pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych.

Potencjał fotowoltaiki dostrzegli również inwestorzy na GPW, a wyceny wielu spółek z tego sektora w ciągu zaledwie kilku miesięcy wzrosły o dziesiątki, a nawet setki procent. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście „Giełdowy boom na fotowoltaikę”. W czwartek bardziej stanowcze wejście na polski rynek zapowiedział także Photon Energy, który pomimo obecności na New Connect prowadził do tej pory działalność głównie w pozostałych państwach z naszego regionu.

Columbus Energy zajmuje się z kolei przede wszystkim budową mikroinstalacji fotowoltaicznych. Po pierwszym półroczu 2019 roku grupa miała 55,1 mln zł przychodów (wobec 20,8 mln zł przed rokiem) oraz 4,1 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej (1,5 mln zł rok wcześniej). Niepokoić jednak mogą mocno ujemne przepływy operacyjne oraz liczne opóźnienia w spływie należności od kontrahentów spółki.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (2)

dodaj komentarz
awenturyn1
Nabijajcie kasę Niemcom przecież u nich bieda,że aż piszczy.
staryznajomy
Będzie z czego spuszczac powietrze :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki