REKLAMA

Coca-Cola przegrała z Unią Europejską

2016-02-25 09:20
publikacja
2016-02-25 09:20

Coca-Cola ma problem z zarejestrowaniem swojej nowej butelki jako znak towarowy na terenie Unii Europejskiej. Sąd Pierwszej Instancji odrzucił wniosek amerykańskiego giganta, twierdząc, że nie ma to sensu, bo wzór butelki niewiele różni się od innych napojów dostępnych na rynku.

Nowa butelka, będąca w oczach marketingowców Coca-Coli odzwierciedleniem nowej strategii marki, została wprowadzona na rynek już w 2011 roku. Prawie 5 lat firma toczy batalię z europejskimi organami o uznanie nowego wzoru za znak towarowy na terenie 28 państw członkowskich. Sąd Pierwszej Instancji nie uważa jednak wniosku Coca-Coli za zasadny – donosi "The Wall Street Journal".

fot. REUTERS/Mike Blake / / FORUM

Według jednego z największych przedsiębiorstw z branży napojów bezalkoholowych, jego butelka jest na tyle wyróżniająca się, że może być odróżniona przez konsumentów nawet w ciemności. Unia Europejska stwierdziła jednak w swojej decyzji, że nie dostrzega żadnych cech odróżniających butelkę Coca-Coli od butelek innych napojów dostępnych w sklepach. Te cechy są podstawowym warunkiem do uznania wniosku o zastrzeżenie znaku towarowego za zasadny według reguł Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej.

To już nie pierwsza porażka The Coca-Cola Company w starciu z europejskimi urzędami. Poprzednio jej wniosek został odrzucony w 2014 roku. Nieco odświeżony wzór butelki towarzyszy marce niemal od samego początku jej powstania. Zamówienie na stworzenie unikalnej butelki zlecono w 1915 roku.

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~jambroży
coca-cola, nie znam, ale słyszałem, że to szatański napój...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~pipiripi
Wprowadzic podatek na ten płyn
~Kiepo
No to Biedronka będzie miała nie lada wyzwanie !
~wojtek
Coca Cola to powinna zapłacic podatek cukrowy. Koszty społeczne picia tego typu napojów i spożywanie ogólnie produktów zawierających pow. 5% cukru są niebotyczne. Wszystkie te produkty powinny mieć nałożony podatek zdrowotny. Papierosy mogą kosztować 13 zł? Coca Cola też może.
~ja
Głupota też powinna być opodatkowana.
~Stop_głupocie
Kilogram cukru ma powyżej 5% cukru.
~MxS odpowiada ~Stop_głupocie
17,5 grama cukru też ma powyżej :P
~qqryq odpowiada ~Stop_głupocie
Intuicyjnie tak, ale chyba wyślę Marysię, żeby kupiła próbki i sam to sprawdzę. Próbki muszą być kupione w kilku miejscach miasta dla lepszej różnorodności, rzecz jasna.
~Leon
Nie bardzo rozumiem co to zmienia, niech im zerejestruja, co im przesKadza, ktos wie??

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki