REKLAMA

Coca-Cola oddała Krym Rosji, Ukraina protestuje

2016-01-05 21:56
publikacja
2016-01-05 21:56
fot. iStock/Thinkstock /

Coca-Cola oddała Krym Rosji, Ukraina protestuje. Chodzi o reklamę producenta napojów. Koncern wykorzystał w niej mapę, na której okupowany przez Moskwę ukraiński półwysep, znalazł się w granicach Rosji.

Reklama została umieszczona przez producenta napojów w jednej z sieci społecznościowych. Wywołało to falę oburzenia wśród ukraińskich internautów. Wielu zapowiedziało, że zrezygnuje ze spożywania produktów tego koncernu.

Do sprawy odnieśli się też ukraińscy dyplomaci. Ambasada Ukrainy w Stanach Zjednoczonych wysłała do Coca-Coli i Departamentu Stanu pisma, w których wyraziła zaniepokojenie w związku z opublikowaniem przez amerykański koncern mapy przedstawiającej Krym w granicach Rosji. Jak zaznaczono, działania Coca-Coli stoją w jawnej sprzeczności ze stanowiskiem Stanów Zjednoczonych w sprawie okupacji Krymu.

Przedstawicielstwo Coca-Coli na Ukrainie przeprosiło Ukraińców za nieporozumienie związane z publikacją mapy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Paweł Buszko-Kijów/em/wk

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~DarekD
Jankesi z Coca Coli przez przypadek powiedzieli to co jest zgodne z prawdą historyczną tamtych terenów. Oficjalnie wladze USA teraz będą banderowców przepraszać, ale nieoficjalnie potwierdzają tym, że Rosjanie zrobili z Krymem wszystko poprawnie.
~realista
Myślę ,że Pan słabo zna historie - Krym zawsze był ojczyzną Tatarów Krymskich bardziej lub mniej przyjaznych Polsce ale zawsze- resztę można doczytać.Ale bardziej niebezpieczne jest to ,że w pseudo wyborach na Krymie w Sewastopolu frekwencja wyniosła 123% co jednoznacznie wskazuje na fałszerstwo, . Po za tym stanowi Myślę ,że Pan słabo zna historie - Krym zawsze był ojczyzną Tatarów Krymskich bardziej lub mniej przyjaznych Polsce ale zawsze- resztę można doczytać.Ale bardziej niebezpieczne jest to ,że w pseudo wyborach na Krymie w Sewastopolu frekwencja wyniosła 123% co jednoznacznie wskazuje na fałszerstwo, . Po za tym stanowi to precedens nie do zaakceptowania. Już raz Rosjanie chcieli wymusić na Polsce korytarz (na wzór pomysłów Hitlera) do Kaliningradu.
Więc możemy się któreś nocy obudzić i dowiedzieć ,że "zielone ludziki" chadzają po Suwałkach
i właśnie trwa referendum.
~autor
Jak się jest rusofilem i rodzina była zależna od rosji to tak się interpretuje fakty.
~realista odpowiada ~autor
To proszę zinterpretować fakty ......
~zez odpowiada ~realista
Precendensem w powojennej historii Europy to był casus Kosowa. To właśnie Europa Zachodnia i USA otworzyła tę puszkę Pandory
~jaro odpowiada ~realista
co ty sie dziwisz dzisiejsze jelopki za historie uwazaja to co sie dzialo kilka lat wczesniej , malo kto zna dobrze historie
~gfd odpowiada ~realista
Akurat to wynika z tego, ze nie mogli dostac oficjalnych danych mieszkancow z ukrainskiej komisji wyborczej, ktora pokazala im wala ...

Wiec wyszlo jak wyszlo ... z iloscia osob jakie glosowaly ...

Na ukrainie ostatnio pare regionow i miast (tam gdzie nie palaja miloscia do wladzy w Kijowie) nie mialo mozliwosci glosowania.
Akurat to wynika z tego, ze nie mogli dostac oficjalnych danych mieszkancow z ukrainskiej komisji wyborczej, ktora pokazala im wala ...

Wiec wyszlo jak wyszlo ... z iloscia osob jakie glosowaly ...

Na ukrainie ostatnio pare regionow i miast (tam gdzie nie palaja miloscia do wladzy w Kijowie) nie mialo mozliwosci glosowania. To nazywasz "demokracja" ?. Uprawieni do glosowania sa tylko zwolennicy ? ;)
~ZZ
jak coś czego nie ma może protestować wobec coca-coli ?
~BMW
następny w kolejności jest premier Bawarii
~StanRS
A szmatławce typu "The Washington Post" które są tym dla Amerykanów, jak w Polsce Gazeta Wyborcza dla lemingów. Jak napiszą "polskie obozykoncentracyjne", to nie wyrażają ubolewania i nie przepraszają, ani nie sprostują, nawet jak polska ambasada w Washingtonie interweniuje. To samo jest z Burakiem A szmatławce typu "The Washington Post" które są tym dla Amerykanów, jak w Polsce Gazeta Wyborcza dla lemingów. Jak napiszą "polskie obozykoncentracyjne", to nie wyrażają ubolewania i nie przepraszają, ani nie sprostują, nawet jak polska ambasada w Washingtonie interweniuje. To samo jest z Burakiem O. jak powie takie kłamstwo publicznie. Taki to jest największy "sojusznik" Polski.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki