REKLAMA

Co zachęca Polaków do szczepień? Paszport covidowy lepszy od wygranej w loterii

2021-06-15 06:42
publikacja
2021-06-15 06:42
Co zachęca Polaków do szczepień? Paszport covidowy lepszy od wygranej w loterii
Co zachęca Polaków do szczepień? Paszport covidowy lepszy od wygranej w loterii
fot. CHRISTIAN HARTMANN / / Reuters

Do szczepień bardziej zachęca covidowy paszport i możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie niż wygrana na loterii - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Najnowszy sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM pokazuje m.in., jakie poluzowania pandemicznych obostrzeń Polacy przyjęli najlepiej.

Na pierwszym miejscu jest powrót dzieci do szkół – tak wskazuje ponad 53 proc. respondentów. Na kolejnym miejscu – 14 proc. – wyjście do restauracji. Dalej badani wskazali na otwarcie siłowni, stadionów, koncerty.

"DGP" wskazuje, że widać różnice w odpowiedziach między płciami - więcej kobiet niż mężczyzn cieszy się z otwarcia restauracji, za to wcale nie cieszą się z otwarcia stadionów, co z kolei jest ważne dla panów.

W sondażu zapytano także o skuteczność zachęt do szczepień. Na podium są paszport covidowy (34,2 proc.) i praktyczne udogodnienia, czyli możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie (21 proc.). Z kolei dla 7,3 proc. ważnym bodźcem jest loteria i możliwość wygrania nagrody.

Sondaż wykonano 4 czerwca 2021 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

kkr/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
zenonn
Oddaję swoją kolejkę innym, bardziej potrzebującym.
"Niemal każdego dnia namawia mieszkańców woj. świętokrzyskiego do tego, aby zaszczepili się przeciwko COVID-19. Podczas majówkowych akcji szczepień nawet kwalifikował do nich pacjentów, bo jest lekarzem. Jak się jednak okazuje, wojewoda Zbigniew Koniusz sam
Oddaję swoją kolejkę innym, bardziej potrzebującym.
"Niemal każdego dnia namawia mieszkańców woj. świętokrzyskiego do tego, aby zaszczepili się przeciwko COVID-19. Podczas majówkowych akcji szczepień nawet kwalifikował do nich pacjentów, bo jest lekarzem. Jak się jednak okazuje, wojewoda Zbigniew Koniusz sam wciąż nie przyjął szczepionki. – Zrobię to jako ostatnia osoba w województwie – tłumaczy. "

Paszport kowidowy dobra rzecz. Każda owca i baran przyjmą preparat medyczny co kwartał.
zapłacą $20 + 60zł za podanie od lba. Darmo? W podatkach zapłacą 200zł od szprycy.
Preparat medyczny przed czymś chroni? "zaszczepiony" może bezkarnie zarażać innych "zaszczepionych". Na zdrowie!
pippin
Moim zdaniem najbardziej "zacheca" presja spoleczna - wiekszosc ludzi ma potrzebe podazania za stadem.Druga zacheta sa paszporty - kazdy chce zeby juz bylo normalnie i jest w stanie sporo za to oddac.Czy bedzie? osobiscie watpie;)
taki-ktos-jak-ja
Nic tak nie zachęca do szczepień jak czwarta fala w najbardziej wyszczepionym kraju Europy.
zenonn
Ogromna zaraźliwość. 2 promile

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki