Co trzeci Polak uważa, że imigranci utrudniają znalezienie pracy

Instytut badawczy Ipsos-MORI sprawdził, jak obywatele różnych państw postrzegają imigrantów. Co najmniej połowa z nich w każdym kraju uważa, że liczba cudzoziemców wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat. Najgorzej imigrantów postrzegają obywatele Turcji, Włoch i Rosji. 

Jak podaje Ipsos-MORI postrzeganie imigracji w wielu krajach jest bardzo złe - w państwach takich, jak Turcja, Włochy i Rosja cztery na dziesięć osób mówi, że ich kraj zmienia się dla nich na gorsze pod wpływem przyjezdnych. Tylko 21 proc. uważa, że imigracja ma pozytywny wpływ na ich państwo. W pozytywnym świetle zjawisko to stawiają obywatele Arabii Saudyjskiej, Inii i Wielkiej Brytanii. Natomiast jedynie 15 proc. Polaków ocenia imigrację pozytywnie. 

Czy powiedziałby pan, że imigracja miała ogólnie pozytywny lub negatywny wpływ na kraj?
Czy powiedziałby pan, że imigracja miała ogólnie pozytywny lub negatywny wpływ na kraj? (www.ipsos.com)

Wpływ imigrantów na gospodarkę pozytywnie oceniło 28 proc. obywateli różnych państw. W tym najczęściej byli to mieszkańcy Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Negatywnie ten wpływ ocenili Serbowie, Rosjanie i Węgrzy. 

Obywatele Turcji, Rosji i Republiki Południowej Afryki są zdania, że imigranci utrudniają lokalnej ludności znalezienie pracy. Natomiast w Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej i Wielkiej Brytanii mieszkańcy są zdania, że należy wykształconych imigrantów traktować priorytetowo. 37 proc. Polaków uważa, że imigranci mogą utrudnić im znalezienie i utrzymanie swoich stanowisk. 

Proszę powiedzieć, czy zgadzasz się lub nie zgadzasz się z następującym stwierdzeniem: "Imigranci sprawili, że w państwie, w którym mieszkam, rezydenci mają większe problemy z zatrudnieniem"
Proszę powiedzieć, czy zgadzasz się lub nie zgadzasz się z następującym stwierdzeniem: "Imigranci sprawili, że w państwie, w którym mieszkam, rezydenci mają większe problemy z zatrudnieniem" (www.ipsos.com)

Trzech na pięciu respondentów jest zdania, że terroryści udają swoje uchodźstwo, aby dostać się do ich kraju. Taka wiara jest najpowszechniejsza wśród obywateli Turcji i Rosji (po 82 proc.), a nie zgadzają się z tym poglądem Hiszpanie i Serbowie. 53 proc. na całym świecie uważa, że ​​większość uchodźców przybywających do ich kraju nie jest tak naprawdę uchodźcami, ale migrantami ekonomicznymi.

Rośnie liczba skarg do PIP-u składnych przez cudzoziemców

Dyskryminacja płacowa, nielegalne zatrudnienie czy brak wynagrodzenia - to najczęstsze niechlubne praktyki polskich pracodawców zatrudniających cudzoziemców. Oszukują głównie ci, którzy prowadzą mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy.

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 czadfad

Ukraińcy pracują po 12h dzień w dzień 1 dzień wolnego w miesiącu. Firmy im hotele opłacają i dojazd do pracy. Lepiej mają niż niejeden polak.

! Odpowiedz
13 17 highloler

Nie pamiętam autora (tyko, że jest ze stanów)
"Jeśli osoba bez: doświadczenia, wykształcenia, znajomości języka, lokalnego rynku i "placów" odbiera Ci pracę. To znaczy ... że coś z Tobą jest nie tak";)
proste

! Odpowiedz
2 9 achtungjude

zapomniałeś dodać - ALBO z rynkiem pracy w Twoim kraju.

! Odpowiedz
22 9 tindala

Gdyby nie Ukraińcy to chyba w Polsce zabrakłoby wody w kranach. Gdzie nie pójdziesz ( warszawa) tam krzątają się ukraińscy pracownicy.

! Odpowiedz
18 20 trooper

Tak samo brytyjczycy narzekali na Polaków, Tak samo Niemcy, tak samo Irlandczycy. A teraz nie wyobrażają sobie życia bez Polaków. Wybór jest prosty, albo bierzemy Ukraińców, albo jak niemcy - Turków i bliski wschód. Nasza gospodarka powoli dobija do momentu, gdzie zaczyna brakować ludzi do pracy, bez imigracji dzisiejsi 40 latkowie za 25 lat nie dostaną nawet skromnych emerytur.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 4 john-eire

Irlandczycy nigdy nie narzekali na Polaków.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl