REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Co nadaje życiu sens? Oto najbardziej materialistyczne społeczeństwo

2021-11-27 12:00
publikacja
2021-11-27 12:00
Co nadaje życiu sens? Oto najbardziej materialistyczne społeczeństwo
Co nadaje życiu sens? Oto najbardziej materialistyczne społeczeństwo
fot. Aniwhite / / Shutterstock

Korea Płd. jest najbardziej materialistycznym spośród 17 społeczeństw rozwiniętych uwzględnionych w ankiecie Pew Research Center, w której badacze zapytali 18,5 tys. ludzi, co nadaje sens ich życiu - podał dziennik "Dzoson Ilbo".

Odpowiedzi przeanalizowano i podzielono na kilkanaście kategorii, takich jak „rodzina i dzieci”, „praca i kariera”, „przyjaciele i społeczność”, „zdrowie psychiczne i fizyczne”, „partner romantyczny”, „zwierzęta domowe” czy „dobrobyt materialny”.

Ogółem we wszystkich krajach najwięcej badanych (38 proc.) wspomniało w odpowiedzi o "rodzinie i dzieciach". Te kwestie były najważniejsze dla respondentów w 14 z 17 analizowanych społeczeństw.

Na drugim miejscu w ujęciu globalnym znalazła się „praca i kariera” (25 proc.). Odpowiedzi z tej kategorii zajęły pierwsze miejsce we Włoszech ex aequo z „rodziną i dziećmi”.

Korea Płd. była zaś jedynym krajem, w którym najwięcej (19 proc.) ankietowanych udzieliło odpowiedzi, zaliczonej do kategorii „dobrobyt materialny”. Nieco rzadziej Koreańczycy wspominali o „zdrowiu” (17 proc.), a „rodzina i dzieci” (16 proc.) zajęły dopiero trzecie miejsce – wynika z ankiety.

Rodzina nie była na pierwszym miejscu również w Hiszpanii, gdzie ważniejsze dla respondentów okazało się zdrowie, dobrobyt materialny i praca. Na Tajwanie pierwsze miejsce zajęła kategoria „społeczeństwo, miejsca i instytucje”, drugi był dobrobyt materialny, a rodzina była trzecia.

Badanie przeprowadzono w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, Grecji, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Płd., Singapurze i na Tajwanie.

Andrzej Borowiak

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (8)

dodaj komentarz
szprotkafinansjery
Bez pieniędzy nie ma dziś trwałego szczęścia ani w rodzinie, ani w związku.
Jak widać tylko nieliczne narody są naprawdę dojrzałe, szczere i nie kłamią w anonimowych ankietach. To mi się podoba.
volksempfanger
Czytając forum bankiera, można odnieść wrażenie, że celem życia jest bimbanie na cudzy koszt z tytułu własnych osiągnięć biologicznych, przy jednoczesnym braku osiągnięć materialno-intelektualnych.
grzegorzkubik
Dobry biznes z szybką i grubą kasą. Zarobienia 1 mln w krótkim czasie. To nadaje mi sens życia.
jas2
Czytając forum bankiera, można odnieść wrażenie, że celem życia są wysokie stopy procentowe.
janoz_lobolotorant
pisząc z iMaca popijając kawę ze Starbucksa po zrelacjonowaniu życia na Instagramie i Facebooku stwierdzam, że najważniejsza jest wolność i manifest kontra wszystkiemu!
pstrzezek
Trzeba było uwzględnić w badaniach też Koreę Północną. Wtedy No 1. byłoby: jedzenie.
I krzyk skandalu że cóż to za metrialistyczne społeczeństwo ;) Łatwo tak rzucać uogólnieniami bez wchodzenia w szczegóły. Prawda?
qwertas
W Korei potrzebują pieniędzy na te operacje plastyczne i życie ponad stan na poziomie nie widzianym w Polsce.
podatnik-
Na mój gust na 1 miejscu powinien być Singapur?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki