Co dla Greków oznacza "Grexit" w praktyce?

- Obywatele Grecji nie mają świadomości jak wygląda rozpad unii walutowej. Nawet ekonomiści i eksperci mają duży kłopot z tym, aby przewidzieć skutki, bo nigdy wcześniej nie mieliśmy z tym do czynienia. Na pewno będą w Grecji kontrole kapitałowe, a pozamykane banki to jedynie przedsmak tego, co odczuje społeczeństwo, gdy Grecja opuści strefę euro – ocenia Adam Czerniak z Polityki Insight.

Co dla Greków oznacza "Grexit" w praktyce?

Ekonomista dodaje też, że wynik niedzielnego referendum w sprawie drastycznych oszczędności Grecji, a w praktyce jej pozostania w strefie euro, jest w zasadzie nieprzewidywalny. Choć początkowe sondaże wskazywały na przewagę obywateli opowiadających się za euro, najnowsze informacje płynące z Grecji już tego nie potwierdzają.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~Ttt

Grecja już ukatrupili jeden kraj - Cypr.
Teraz ukatrupi cześć unii

! Odpowiedz
0 2 ~Maciej

To raczej UE uzależniła Grecję od siebie jak narkomana od narkortyków !

! Odpowiedz
4 3 ~tom

niemcy zostali wyruchani przez bezczelna grecje

! Odpowiedz
10 5 ~ef

czy jak ja źle zainwestuje to cały naród cierpi? trudno niemieckie banki przegrały a naród grecki nie będzie ciemiężony...

! Odpowiedz
6 14 ~MacGawer

To po kiego kurczowo trzymają się niemieckiej waluty jaką jest euro? Już dawno, dawno temu mogli przejśc na drachme stawiając niemieckich bankierów przed faktem dokonanym. Ale tego nie zrobili, bo pomimo ekonomicznego analfabetyzmu czuja jak to się skończy. Problem w tym, że im dlużej zwlekają z drachma tym bardziej ucierpią. Jak widać postawili na populistów obiecujących gruszki na wierzbie i straszących Greków Niemcami jak nieprzymierzejąc melepety z PO strasza nas PiS-em.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil