REKLAMA

Co dla Greków oznacza "Grexit" w praktyce?

2015-06-30 15:20
publikacja
2015-06-30 15:20

- Obywatele Grecji nie mają świadomości jak wygląda rozpad unii walutowej. Nawet ekonomiści i eksperci mają duży kłopot z tym, aby przewidzieć skutki, bo nigdy wcześniej nie mieliśmy z tym do czynienia. Na pewno będą w Grecji kontrole kapitałowe, a pozamykane banki to jedynie przedsmak tego, co odczuje społeczeństwo, gdy Grecja opuści strefę euro – ocenia Adam Czerniak z Polityki Insight.

Co dla Greków oznacza "Grexit" w praktyce?
Co dla Greków oznacza "Grexit" w praktyce?
fot. REUTERS/Yannis Behrakis / / FORUM

Co dla Greków oznacza "Grexit" w praktyce?

Ekonomista dodaje też, że wynik niedzielnego referendum w sprawie drastycznych oszczędności Grecji, a w praktyce jej pozostania w strefie euro, jest w zasadzie nieprzewidywalny. Choć początkowe sondaże wskazywały na przewagę obywateli opowiadających się za euro, najnowsze informacje płynące z Grecji już tego nie potwierdzają.

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Ttt
Grecja już ukatrupili jeden kraj - Cypr.
Teraz ukatrupi cześć unii
~Maciej
To raczej UE uzależniła Grecję od siebie jak narkomana od narkortyków !
~tom
niemcy zostali wyruchani przez bezczelna grecje
~ef
czy jak ja źle zainwestuje to cały naród cierpi? trudno niemieckie banki przegrały a naród grecki nie będzie ciemiężony...
~MacGawer
To po kiego kurczowo trzymają się niemieckiej waluty jaką jest euro? Już dawno, dawno temu mogli przejśc na drachme stawiając niemieckich bankierów przed faktem dokonanym. Ale tego nie zrobili, bo pomimo ekonomicznego analfabetyzmu czuja jak to się skończy. Problem w tym, że im dlużej zwlekają z drachma tym bardziej ucierpią. Jak To po kiego kurczowo trzymają się niemieckiej waluty jaką jest euro? Już dawno, dawno temu mogli przejśc na drachme stawiając niemieckich bankierów przed faktem dokonanym. Ale tego nie zrobili, bo pomimo ekonomicznego analfabetyzmu czuja jak to się skończy. Problem w tym, że im dlużej zwlekają z drachma tym bardziej ucierpią. Jak widać postawili na populistów obiecujących gruszki na wierzbie i straszących Greków Niemcami jak nieprzymierzejąc melepety z PO strasza nas PiS-em.

Powiązane: Strefa euro

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki