REKLAMA

Co dalej z pracownikami Deutsche Banku po przejęciu przez BZ WBK?

2017-12-14 09:55
publikacja
2017-12-14 09:55
Co dalej z pracownikami Deutsche Banku po przejęciu przez BZ WBK?
Co dalej z pracownikami Deutsche Banku po przejęciu przez BZ WBK?
fot. Kai Pfaffenbach / / FORUM

W Deutsche Banku czuć niepokój związany z przejęciem wydzielonej części przez Bank Zachodni WBK, wynika z rozmowy przeprowadzonej przez Redakcję Bankier.pl z Alicją Jędrych, przewodniczącą związku zawodowego Dialog 2005. Dzisiaj organizacja zaprosi do wspólnych rozmów zarządy obu banków, aby wynegocjować zasady przejęcia pracowników Deutsche Bank Polska przez BZ WBK oraz warunki zatrudniania wszystkich pracowników po połączeniu instytucji.

fot. / / FORUM

Dziś rano Bank Zachodni WBK poinformował o podpisaniu z Deutsche Bankiem umowy dotyczącej przeniesienia na Bank Zachodni wydzielonej części Deutsche Banku Polska obejmującej bankowość detaliczną w tym private banking, business banking obejmujący sektor MŚP oraz sieć placówek, agentów, pośredników, partnerów oraz dom maklerski DB Securities.

BZ WBK i Deutsche Bank w liczbach

Bank Zachodni WBK to dzisiaj trzeci pod względem aktywów bank działający na polskim rynku. III kwartał br. zakończył z wynikiem niemal 131,5 mld zł aktywów, co oznaczało wzrost o 4,29% rdr. Deutsche Bank plasuje się w tym rankingu poza pierwszą dziesiątką instytucji.

Jak podaje w swoim ostatnim kwartalnym raporcie serwis PRNews.pl, po III kw. 2017 r. BZ WBK obsługiwał 4 378 000 klientów ogółem, z czego 4 074 000 to klienci indywidualni (spadek o 47 000 kdk). Deutsche Bank, który nie podał danych za III kw. br., na koniec poprzedniego okresu obsługiwał daleko mniej, bo 389 740 klientów ogółem, a czego 349 913 to klienci indywidualni.

Bank Zachodni to trzeci największy pracodawca w sektorze bankowym, z 11 500 pracowników na pokładzie po III kw. br. (o 200 mniej niż rok wcześniej). Deutsche Bank Polska zatrudnia w połowie roku zatrudniał 1956 pracowników, to jest o ponad 250 mniej niż na koniec 2016 roku.

Związkowcy  zapowiadają walkę o pracowników

- Pracownicy centrali i oddziałów Deutsche Banku są zaniepokojeni – mówiła w czwartek rano w rozmowie z Bankier.pl Alicja Jędrych, przewodnicząca związku Dialog 2005. Jędrych poinformowała Redakcję o tym, że w tej chwili związek organizuje się w Banku Zachodnim WBK. - Tego typu fuzje odbijają się na pracownikach banku, który przejmuje. W tym wypadku powody do zmartwień mają zatrudnieni w Banku Zachodnim - wyjaśnia Jędrych.

13 grudnia organizacja Dialog 2005 opublikowała list skierowany do pracowników obu banków. Czytamy w nim, że podczas ubiegłotygodniowych rozmów z prezesem Deutsche Banku nie uzyskano żadnego komentarza dotyczącego sytuacji pracowników po przejęciu.

– Prezes Deutsche Bank Polska SA oświadczył na spotkaniu ze związkami zawodowymi, że nie będzie rozmawiał na temat sprzedaży DB, bo nie otrzymał oficjalnej wiadomości w tej sprawie. Panie Prezesie, Pana obowiązkiem jest zatroszczyć się o ludzi, którzy byli "wyciskani jak cytryny" dla biznesu, wyniku banku. (...) Zwracamy się także z prośbą, apelem do pracowników BZ WBK SA – wstąpcie w nasze szeregi. Połączenie banków niesie za sobą reorganizację firmy po połączeniu" - czytamy w liście opublikowanym przez organizację Dialog 2005.

WSZ, MW

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
peti1000
Nie wiem w jakim celu wypisujesz takie brednie, ale anonimowość widać dodaje ci odwagi. Oficjalnie za takie pomówienia można by ci wytoczyć proces, chyba że piszesz z jakiegoś Petersburga to rzeczywiście nie masz się co obawiać
cyklonb odpowiada peti1000
Domyślam się że chodzi ci o usunięty wpis o tym co się działo w Łódzkim oddziale DB, niestety to prawda, po tej serii przestępstw oddział został zamknięty a budynek sprzedany bankowi Pekao. Było dochodzenie prokuratorskie po doniesieniach pokrzywdzonych, tych od których ściągnięto haracze (zamieszani pracownicy DB i policji) a także Domyślam się że chodzi ci o usunięty wpis o tym co się działo w Łódzkim oddziale DB, niestety to prawda, po tej serii przestępstw oddział został zamknięty a budynek sprzedany bankowi Pekao. Było dochodzenie prokuratorskie po doniesieniach pokrzywdzonych, tych od których ściągnięto haracze (zamieszani pracownicy DB i policji) a także prawdą jest afera seksualna. Niestety poza stratami materialnymi jedna z osób którą posługiwały się osoby z kierownictwa sali operacyjnej nie żyje -podczas dochodzenia prawdopodobnie ktoś kogoś chronił i się jej pozbył.
cyklonb odpowiada cyklonb
Jeszcze zapomniałem dodać że pracownikami nie byli Niemcy ani lokalni Polacy tylko osoby i ich dzieci które kiedyś NKWD osadziło w PRL-owskim systemie bankowym i nie wyjechały do siebie w 1968 roku.
poznaniak242 odpowiada cyklonb
Ty tak na poważnie ? "Osoby i ich dzieci" ? Ufo ? Siła wyższa? :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki