REKLAMA

Clinton chce odebrać Trumpowi sfrustrowanych wyborców w "wahającym się" Ohio

2016-08-17 20:45
publikacja
2016-08-17 20:45

Tańsze studia wyższe, większy dostęp do internetu, podwyżkę podatków od bogaczy i inwestycje w naprawę infrastruktury zapowiedziała demokratyczna kandydatka na prezydenta Hillary Clinton w środę w Cleveland w Ohio.

fot. Chris Keane / / Reuters

Większa część przemówienia wygłoszonego tam w miejscowej szkole średniej poświęcona była gospodarce. Clinton ponowiła swoją propozycję darmowych studiów w lokalnych college'ach publicznych, uczęszczanych głównie przez uboższych Amerykanów.

Byłoby to sfinansowane dzięki podniesieniu podatków od najzamożniejszych obywateli. Czas, by bogacze zapłacili swój sprawiedliwy udział - oświadczyła Clinton, podkreślając, że podwyżka nie będzie obejmowała klasy średniej.

Zapowiedziała objęcie całych Stanów Zjednoczonych siecią kablowej łączności internetowej. Musimy połączyć każdy dom, każdą firmę, z szerokopasmowym internetem - podkreśliła.

Atakowała przy okazji plan ekonomiczny swego republikańskiego rywala Donalda Trumpa ogłoszony w ub. tygodniu.

Zamierza on dać ogromne ulgi podatkowe miliarderom - powiedziała. Ulgi te - zaznaczyła - Trump planuje "kosztem niezbędnych inwestycji w naprawę infrastruktury, ochrony zdrowia i edukacji".

Wypomniała mu następnie niepłacenie pracującym dla niego kontrahentom, za co ci pozywali Trumpa do sądu.

Clinton zapewniła również, że wcale nie zamierza - jak zarzuca jej kandydat Republikanów - odebrać Amerykanom prawa do posiadania broni wynikającego z drugiej poprawki do konstytucji. Proponuje tylko zdroworozsądkowe kroki na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa broni palnej.

Przemówienie Hillary Clinton, jak zauważają komentatorzy, skierowane było do typowych wyborców w Ohio - robotników i drobnych przedsiębiorców, sfrustrowanych z powodu spadku lub stagnacji swych dochodów i konserwatywnych w takich sprawach jak kontrola broni palnej.

Wielu z tych wyborców sympatyzowało w prawyborach z jej demokratycznym rywalem do nominacji prezydenckiej Bernie Sandersem, a część skłania się nawet do poparcia Trumpa.

Ohio jest jednym z najważniejszych stanów wahających się, które decydują zwykle o wyniku wyborów do Białego Domu.

Z Waszyngtonu Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~anty_ryży-kutong
takie same bzdury jak i zapowiedzi polskich polityków od czasu AWS, Uni Pejsów, PSL i tak dalej
~koszmar
Oni tam tak zmienili prawo ze na elektora mozna glosowac bez pokazania dowodu osobistego. Jawne oszustwo. Słuzki demokratów daja murzynom po 5 $ i wożą ich po komisjach, dzieki temu jeden bambo załatwia im nawet i 20 głosów. To jest dopiero kleska demokracji i oszustwo w biały dzień ! Poczytajcie sobie jak clintonowie Oni tam tak zmienili prawo ze na elektora mozna glosowac bez pokazania dowodu osobistego. Jawne oszustwo. Słuzki demokratów daja murzynom po 5 $ i wożą ich po komisjach, dzieki temu jeden bambo załatwia im nawet i 20 głosów. To jest dopiero kleska demokracji i oszustwo w biały dzień ! Poczytajcie sobie jak clintonowie sa uwikłani w afery kryminalne typu zabójstwa. Jest 3 tomowa książka o Clintonach przetłumaczona. Ta rodzina to bezwzgledni prze - stępcy. Jakim dnem musi byc Usa ze tacy ludzie doszli tam tak wysoko.
~Barack_Obama_o_Hilla
She'll say anything, and change nothing.
~Andy
Amerykanie zamiast drukowac kase dla bankow powinni byli za te pieniadze sfinansowac poprawe infrastruktury i roboty publiczne. Wlasnie tacy robotnicy jak w Ohio znalezliby prace. To by przespieszylo wyjscie z kryzysu i nie napchalo kabzy bankierom
~zez
Tak powinni, ale nie zrobili i nie zrobią, bo w Ameryce ludzie są zmanipulowani wszechobecna dogmatyczna propaganda wolnorynkowa
~LOLKOL odpowiada ~zez
zez czy ty zdajesz sobie sprawę że obecna polityka ekonomiczna nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem? Banki są zbyt durze żeby upaść. Przecież to zwykły interwencjonizm połączony z socjalizmem. Zyski banków są prywatne, ale straty należą do wszystkich ,bo są finansowane z podatków!!!

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki