REKLAMA

Chory na koronawirusa Petro Poroszenko hospitalizowany

2020-10-03 15:43
publikacja
2020-10-03 15:43
Chory na koronawirusa Petro Poroszenko hospitalizowany
Chory na koronawirusa Petro Poroszenko hospitalizowany
fot. Mikhail Palinchak / / TASS

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który choruje na Covid-19, został hospitalizowany - poinformowała w sobotę jego małżonka Maryna. Polityk ma obustronne zapalenie płuc. Zakażenie koronawirusem wykryto też u córki Poroszenków.

Była pierwsza dama, cytowana przez partię Poroszenki Europejska Solidarność, zaznaczyła, że jej mąż jest hospitalizowany w jednym z kijowskich szpitali, w którym leczeni są pacjenci z Covid-19.

"Pomimo tego, że mój mąż ma obustronne zapalenie płuc, ma silną wolę, którą demonstruje, walcząc z chorobą" - dodała.

Według niej sytuacja w kijowskich szpitalach jest "skrajnie zła" - nie wystarcza tam miejsc dla zainfekowanych koronawirusem, brakuje koncentratorów tlenu i sprzętu reanimacyjnego.

O zakażeniu koronawirusem Poroszenko poinformował na Facebooku we wtorek. 55-letni szef państwa w latach 2014-2019 jest chory na cukrzycę - zaznacza portal Ukraińska Prawda.

1 października Maryna Poroszenko poinformowała o otrzymaniu powtórnego negatywnego wyniku swojego testu na Covid-19.

W środę deputowani zdecydowali, że w związku z zakażeniami SARS-CoV-2 w październiku odbędzie się tylko jedno plenarne posiedzenie ukraińskiej Rady Najwyższej (parlamentu). Przewodniczący Rady Dmytro Razumkow przekazał wtedy, że w ostatnich dniach infekcję koronawirusem wykryto u 10 parlamentarzystów.

Piątek był czwartym dniem z rzędu z rekordowym dobowym bilansem infekcji koronawirusem. Tego dnia wykryto 4661 zakażeń, a 92 chorych zmarło.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki