REKLAMA

Chorwacja zamyka restauracje, zakazuje urządzania wesel

2020-11-26 18:53
publikacja
2020-11-26 18:53
fot. au_uhoo / Shutterstock

Władze Chorwacji zamykają do Bożego Narodzenia restauracje i kawiarnie oraz zakazują urządzania wesel, gdyż liczba przypadków koronawirusa w czwartek, drugi dzień z rzędu, rekordowo wzrosła. Zanotowano w tym czasie 4009 nowych zakażeń i 51 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Podjęto kolejne kroki mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa - od soboty do co najmniej 21 grudnia publiczne zgromadzenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ograniczają się do 25 osób, a prywatne spotkania do 10 osób - powiedział premier Andrej Plenković.

Dodatkowo dostępna powierzchnia w transporcie publicznym będzie ograniczona do 40 proc., piekarnie zamkną się o godzinie 22, a kawiarnie i restauracje będą zamknięte dla gości poza daniami przygotowywanymi na wynos.

"Naszym celem są cztery posunięcia - wprowadzenie ograniczeń, rozszerzenie testowania, utrzymanie naszego systemu służby zdrowia i przygotowanie szczepień" - powiedział Plenković na konferencji prasowej. Dodał, że rząd nie rozważa wprowadzenia lockdownu.

Sąsiadująca z Chorwacją Serbia poinformowała w czwartek o 7606 nowych zakażeniach w ciągu ostatniej doby; w tym czasie zmarło 51 osób. W drugim co do wielkości serbskim mieście - Nowym Sadzie - wprowadzono stan wyjątkowy.

W Serbii z ludnością 7,2 mln do tej pory zanotowano 148 214 przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 7579 osób. (PAP)

jo/ kib/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki