REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Chiny: starcia rodzin ofiar katastrofy promu z policją

2015-06-04 04:50
publikacja
2015-06-04 04:50

Na rzece Jangcy trwają poszukiwania osób zaginionych w poniedziałkowej katastrofie chińskiego promu pasażerskiego. Nocą, w pobliżu miejsca zatonięcia wycieczkowca, doszło do starć między rodzinami ofiar a policją.

Członkowie rodzin pasażerów promu nocą zorganizowali marsz w pobliże miejsca, gdzie spoczywa wrak "Gwiazdy Wschodu". Teren ten jest chroniony przez policję. Około 80 osób przerwało policyjny kordon.

Ponad dwie doby od katastrofy, rodziny pasażerów skarżą się na całkowity brak oficjalnych informacji ze strony władz. "Nie chodzi o to co my robimy. Na promie są moi rodzice. Tak wiele osób czeka na informacje o swoich bliskich. Reakcja władz jest apatyczna" - mówi 40-letni Cao Feng, przedsiębiorca z Nankinu.

Zatonięcie promu "Gwiazda wschodu", na pokładzie którego znajdowało się ponad 450 osób, to największa tego typu katastrofa w Chinach od prawie 70 lat. Cenzura ściśle kontroluje informacje dotyczące tragedii w mediach, także społecznościowych. Nocą policja obiecała krewnym pasażerów możliwość odwiedzin miejsca katastrofy za dnia. 

Do tej pory odnaleziono 65 ciał. Z ponad 450 osób, które znajdowały się na pokładzie wycieczkowca, uratowano zaledwie 14, w tym kapitan.

Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Sajewicz/Katmandu/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki