Chiny: przed drugą rocznicą rodziny pasażerów lotu MH370 złożyły pozew

Rodziny 12 chińskich pasażerów malezyjskiego boeinga, który zaginął w 2014 roku w czasie lotu, złożyły w poniedziałek pozwy w sądzie w Pekinie przeciwko przewoźnikowi Malaysia Airlines. W Malezji w tej samej sprawie wpłynął pozew od rodzin 32 pasażerów.

Krewni zdecydowali się na to w przeddzień drugiej rocznicy zaginięcia maszyny i upłynięcia terminu, w którym zgodnie z prawem mogli złożyć pozew. Pozew złożony w sądzie, rozstrzygającym w sprawach transportowych, jest skierowany przeciwko Malaysia Airlines, a także koncernowi Boeing, producentowi silników firmie Rolls-Royce oraz towarzystwom ubezpieczeniowym.

Prawnik reprezentujący grupę rodzin Zhang Qihuai powiedział, że głównym celem pozywających jest "ustalenie przyczyny katastrofy i wskazanie winnych". Sąd ma zdecydować, czy i ewentualnie kiedy zajmie się tą sprawą.

Również w poniedziałek w Kuala Lumpur prawnik Ganesan Nethi poinformował, że w ubiegłym tygodniu złożył pozew w imieniu rodzin 32 pasażerów, w większości Chińczyków, a także obywatela USA i kilku obywateli Indii. Pozwani to Malaysia Airlines, rząd Malezji, a także tamtejszy urząd ds. lotnictwa wojskowego i cywilnego.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie, głównie Chińczykami, zaginął 8 marca 2014 roku podczas lotu, oznaczonego MH370, z Kuala Lumpur do Pekinu. Eksperci przypuszczają, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego, prawdopodobnie na zachód od Australii, gdy skończyło się paliwo.

Lot MH370 linii Malaysia Airlines to jedna z największych zagadek w dziejach lotnictwa. Samolot zniknął z radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazują, że zmienił kurs i leciał na południe. (PAP)

akl/ ksaj/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil