REKLAMA

Chiny: 10 mld euro na inwestycje w Europie Środkowej i Wschodniej

2016-11-06 16:32
publikacja
2016-11-06 16:32

Nowy fundusz inwestycyjny utworzony przez Chiny na realizację projektów w Europie Środkowej i Wschodniej rozpocznie działalność z kapitałem w wysokości 10 mld euro - poinformowała w niedzielę chińska prasa gospodarcza.

fot. / / FORUM

Utworzenie nowego podmiotu w celu finansowania inwestycji w krajach Europy Wschodniej i Środkowej chiński premier Li Keqiang zapowiedział w sobotę podczas spotkania szefów państw i rządów na szczycie "16+1" w Rydze, ale bez podania szczegółów.

Według chińskiej prasy gospodarczej fundusz zarządzany przez Chiński Bank Przemysłowo-Handlowy (ICBC), największy chiński bank, może wzrosnąć do 50 mld euro.

Będzie przeznaczony na finansowanie m.in. projektów infrastrukturalnych i w sektorze dóbr konsumpcyjnych.

Do grupy "16+1" należą Chiny oraz Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania i Macedonia. (PAP)

klm/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~hju
Ciekawe czy wybudują największy terminal przeładunkowy w Europie który ma być w Gorzycach.
~egon
Chiny to odwleczone był odwleczony temat o 300 lat. Już wcześniej mogli być wielcy ,teraz to ważne by współpracować z nimi.
~lewak
CHinczycy nas zadeptaja przy takich inwestycjach bendą rownież chińczycy nietylko kasa chińska
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Le
Ano właśnie po to żeby były inwestycje w Polsce.. miejsca pracy i współpraca handlowa..bez UE połowę firm można zamknąć na dzień dobry.
~Zxxx
Po co nam Unia Europejska? Za kilka lat będziemy płatnikiem netto. Juz powoli można wychodzić z UE, zostawić tylko strefę wolnego handlu i obniżyć podatki (szczególnie te ktore obciążają koszty pracy) aby przyciągnąć zagraniczne korporacje.
~tindala
Ano Unia nam po to aby nie być "orzeszkiem w imadle" .
~poco odpowiada ~tindala
Objawia się to szczególnie w postaci gazociągu Niemcy <> Rosja który idealnie pomija nasze interesy i zagraża bezpieczeństwu.
~pomorzanin odpowiada ~poco
oczekiwales ze niemcy nas beda nosic na rekach i dawac kase ...walcza o swoje my tez musimy tak robic ...i udawacc dobra mine do unijnej gry ...
Gra z Chinami to proba przywrocenia sily I rzeczpospolitej do czasow odkrycia ameryki i handlu na wschod w ktorym to bedziemy lepiej siedzieli przy stole .coś jak niemcy blizej sa atlantyku
oczekiwales ze niemcy nas beda nosic na rekach i dawac kase ...walcza o swoje my tez musimy tak robic ...i udawacc dobra mine do unijnej gry ...
Gra z Chinami to proba przywrocenia sily I rzeczpospolitej do czasow odkrycia ameryki i handlu na wschod w ktorym to bedziemy lepiej siedzieli przy stole .coś jak niemcy blizej sa atlantyku tak my bedziemy blizej nowego jedwabnego szlaku ...
poogladaj sobie dr Bartosiak ....youtube
~Student
50 mld eur i będzie jakm znalazł na szlak jedwabny w europie

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki