REKLAMA

Chiński koncern Alibaba nie kupi Allegro

2016-07-31 06:56
publikacja
2016-07-31 06:56

Chiński koncern, zajmujący się sprzedażą internetową, nie jest zainteresowany kupnem polskiego portalu aukcyjnego Allegro. Rzecznik koncernu Alibaba przekazał tę wiadomość chińskim mediom.

fot. / / Alibaba.com

Rzecznik twierdzi, że wcześniejsze doniesienia nie miały żadnych podstaw. O tym, że Alibaba nie zamierza ubiegać się o zakup Allegro informował dziennik China Business News. Informacje o rzekomym zainteresowaniu chińskiego koncernu kupnem Allegro podała w tym tygodniu w depeszy z Warszawy Agencja Reutera.

Eksperci zwracali jednak uwagę, że dla obecnej już w Polsce chińskiej firmy polski serwis aukcyjny może być niewystarczająco opłacalną inwestycją. Jak podał Reuter, o zakup Allegro, prócz Alibaby, starć się miały fundusz CVC Capital Partners oraz eBay.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /zr

Źródło:IAR
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~KN
Na Facebooku na fanpage "Zablokowani na Allegro" jest obszernie opisane co Allegro wyprawia w Polsce ze sprzedawcami - jak wykorzystuje pozycję dominującą na rynku i łamie prawo doprowadzając w ten sposób do upadku małe polskie firmy.
~za500zl_pl
Niestety tak kończą biznesy oparte na modelu 'złapać klienta, wycisnąć jak cytryne i za zarobione pieniądze otworzyć kolejny biznes wg takiego samego modelu'.
~Samsung
Allegro samo strzela sobie w kolano, od jakiegoś czasu istnieje "Oficjalny sklep allegro". Czyli, zarabiając na Was i Waszych prowizjach, tworzy Wam konkurencje sprzedając samemu, mając nieograniczone możliwości. Darmowa reklama, darmowy spam, olbrzymi budżet negocjacyjny (z Waszych kieszeni) dodatkowo strefy marek, z którymi Allegro samo strzela sobie w kolano, od jakiegoś czasu istnieje "Oficjalny sklep allegro". Czyli, zarabiając na Was i Waszych prowizjach, tworzy Wam konkurencje sprzedając samemu, mając nieograniczone możliwości. Darmowa reklama, darmowy spam, olbrzymi budżet negocjacyjny (z Waszych kieszeni) dodatkowo strefy marek, z którymi nie możecie konkurować cenowo.

Allegro to teraz taka "Galeria Mokotów" on-line. Polski Amazon pozamiatałby im system i ludzie mieliby cały świat jako rynek zbytu, jeśli byłby dostęp do rynku amerykańskiego, nikt nie handlowałby na Allegro.
~niepelnosprawny_org
allegro jest zadłużone?
~wujek
Allegro nie kupi nikt kto już jest w branży e-commerce. Alibaba, Amazon czy Ebay - dla nich znacznie taniej i łatwiej spolszczyć swój własny serwis i zatrudnić porządny support w polskim biurowcu niż wydać 3mld EUR. Ubyło by im jeszcze z 1mld na przynajmniej roczną migrację z utrzymaniem na swoje rozwiązanie - to nie jest tak że Allegro nie kupi nikt kto już jest w branży e-commerce. Alibaba, Amazon czy Ebay - dla nich znacznie taniej i łatwiej spolszczyć swój własny serwis i zatrudnić porządny support w polskim biurowcu niż wydać 3mld EUR. Ubyło by im jeszcze z 1mld na przynajmniej roczną migrację z utrzymaniem na swoje rozwiązanie - to nie jest tak że pstryk i przełączą domenę na swoją platformę. Z Allegro współpracuje multum narzędzi i innych serwisów np po API, nie licząc rozwiązań technicznych i biznesowych przypominających spagetti :) Na dostosowanie się potrzeba czasu i pieniędzy. Naspers to koncern mediowy, Allegro było po prostu kawałkiem jego barwnego porfela. Teraz raczej kupi to jakiś fundusz czy też firma mediowa. Pasuje do portfela obok Onetu czy WP. Może nawet Solorz skusiłby się jakby z ZE PAK wpadła kasa zamiast akcje ENEA :)
~Adam
Nie warto okłamywac dzieci bo one i tak wiecej wiedzą. http://almoc.pl/img.php?id=7616
~Jędrek
Jeszcze 4-5 lat wstecz sprzedawałem trochę w Allegro - moje prowizje na rzecz serwisu wynosiły średnio 1500-2000 zł / miesięcznie. Takich jak ja było wielu, to pewnie były "złote lata" serwisu .. Dziś wszyscy zniknęli z Allegro, w zasadzie z dwóch powodów - pierwszym był kryzys 2010 i jego żniwa trwające 2 lata, i dwa -Jeszcze 4-5 lat wstecz sprzedawałem trochę w Allegro - moje prowizje na rzecz serwisu wynosiły średnio 1500-2000 zł / miesięcznie. Takich jak ja było wielu, to pewnie były "złote lata" serwisu .. Dziś wszyscy zniknęli z Allegro, w zasadzie z dwóch powodów - pierwszym był kryzys 2010 i jego żniwa trwające 2 lata, i dwa - kompletna ignorancja ludzików którzy prowadzili Allegro, bez wizji, bez polotu, potrafiących tylko kroić sprzedawców z kasy. Zemściło się to na nich, kupa luda uciekła z serwisu, który przekształca się w "pasaż handlowy". Bycie w Allegro stało się faux pas .. W realu na bazarze sprzedaję 10 x tyle niż w ogólnopolskim Allergo.
~Alga
...polskiego portalu aukcyjnego Allegro... - widać, że bankier pl zatrudnił jakiegoś łonotowego redaktorzynę.
~babelo
Przy takiej prowizji sprzedaż jest nieopłacalna. Do tego pracownicy allegro pozakładali działalność i sami sprzedają, przy czym wcześniej wykosili większych sprzedawców. Wszystko było opisane na coffe allegro, a że ludzie skapnęli się o co biega, to allegro zamknęło forum.

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki