REKLAMA
Podwójna szansa na wygraną! Ranking ETF w Wakacjach na Giełdzie

    Chiński fundusz zainwestuje w Polsce miliardy

    2014-06-23 02:29
    publikacja
    2014-06-23 02:29
    Chiński fundusz zainwestuje w Polsce miliardy
    Chiński fundusz zainwestuje w Polsce miliardy
    fot. Thinkstock / / Thinkstock

    Nowy chiński fundusz CEE Equity, najnowszy gracz na polskim rynku wyposażony w 2 mld USD, chce inwestować w Polsce w infrastrukturę, energetykę, telekomunikację i specjalistyczną produkcję - informuje "Puls Biznesu".

    Fundusz będzie działał 10 lat, z opcją przedłużenia o dwa lata. Na początek ma do zainwestowania 0,5 mld dolarów, a gdy wyda 60 proc. tej kwoty, może liczyć na dalsze 1,5 mld USD. Na pojedyńcze inwestycje ma przeznaczać od 60 do 400 mln zł.

    Projekty infrastrukturalne w obszarze zainteresowania CEE Equity Partners to np. drogi gminne, spalarnie, elektrociepłownie, sortownie śmieci, parkingi. Jeśli chodzi o energetykę, fundusz będzie się przyglądał elektrowniom wiatrowym i słonecznym, biogazowniom, ale też elektrowniom węglowym spełniającym normy unijne. W sektorze telekomunikacyjnym bardziej niż na operatorów będzie polował na spółki infrastrukturalne, budujące sieci światłowodowe.

    Powstanie funduszu jest pokłosiem wizyty w Polsce w 2012 r. premiera Chin. (PAP)

    mp/

    Źródło:PAP
    Tematy

    Komentarze (3)

    dodaj komentarz
    ~as_pik
    Czyżby Hawe stał się celem wrogiego przejęcia?
    ~jack
    żółty zarobi a Polacy trzymają kasę w bankach na 2-3 % !!!
    ~wertq
    bo trza trzymac w Polskich, miałbyś 6-7%

    Powiązane: Chiny

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki