REKLAMA
JUŻ JUTRO

Chiński były wiceminister skazany na karę śmierci za łapownictwo

2022-09-23 07:40
publikacja
2022-09-23 07:40
Chiński były wiceminister skazany na karę śmierci za łapownictwo
Chiński były wiceminister skazany na karę śmierci za łapownictwo
fot. Kim Kyung Hoon / / Reuters

Były wiceminister bezpieczeństwa publicznego Chin Sun Lijun został skazany na karę śmierci za przyjmowanie łapówek, manipulacje giełdowe i nielegalne posiadanie broni - podały w piątek państwowe media.

Egzekucję zawieszono na dwa lata. Po upływie tego okresu wyrok zostanie zmieniony na dożywotnie pozbawienie wolności, bez możliwości złagodzenia lub warunkowego zwolnienia.

Sun Lijun był wiceministrem bezpieczeństwa publicznego przez ponad dwa lata, od marca 2018 do maja 2020. Był oskarżony o to, że wykorzystując swoje stanowisko, obiecywał korzyści osobom fizycznym i prawnym w postaci przysług biznesowych, posad rządowych i awansów w zamian za pieniądze. Wartość przyjętych łapówek wyniosła według oskarżycieli ponad 640 mln juanów (ok. 90 mln dolarów).

Jest to drugi w ostatnich dniach wyrok śmierci orzeczony wobec chińskiego urzędnika wyższego szczebla - w czwartek informowano, że na podobny wymiar kary skazany został były minister sprawiedliwości Fu Zhenghua, który był odpowiedzialny za kilka ważnych śledztw antykorupcyjnych. (PAP)

sm/ akl/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
maniek_as
Też jestem za takim rozwiązaniem dla naszych polityków i pracowników sektora publicznego.
mirek6504
w USA Trump wyłudzał od urzędu skarbowego miliony zwrotu i jeszcze został Prezydentem
henk54
A u nas Misiewicz czy Glapiński są bezkarni, jeszcze pławią się w luksusach na oczach swoich ofiar...
henk54
Czy Gliński, który finansuje z państwowych pieniędzy filmy, w których pokazuje się polskich patriotów jako antysemitów. Chińczycy szybko by zrobili porządek z takim.... zdrajcą
trolley
bezwzględnie zaimportować to rozwiązanie!
tomitomi odpowiada zops
społecznie zdrowe i pożądane !
jakbyś tego nie nazwał .
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
podatnik-
„Pozwalam sobie na zainteresowanie pewnym niedokończonym śledztwem jakie prowadził P. red. Robert Zieliński (akt TVN 24.pl) i dotyczyło śp. Leszka Millera jr. Z czasów kiedy jeszcze żył a sprawa dotyczyła przekazu wartości 1 mln USD jaki przyszedł z Bermudów do juniora L. Millera. Dlaczego do dzisiaj członek Leszek Miller nie „Pozwalam sobie na zainteresowanie pewnym niedokończonym śledztwem jakie prowadził P. red. Robert Zieliński (akt TVN 24.pl) i dotyczyło śp. Leszka Millera jr. Z czasów kiedy jeszcze żył a sprawa dotyczyła przekazu wartości 1 mln USD jaki przyszedł z Bermudów do juniora L. Millera. Dlaczego do dzisiaj członek Leszek Miller nie został rozliczony z udziału w licznych aferach swojego życia takich jak: walizek pieniędzy z Moskwy, Polisy , osiedla domów wybudowanych dla wybranych przez śp. Gudzowatego,(już wspomnianego przekazu z Bermudów) wartości 1mln dolarów amerykańskich, które wpłynęło na konto juniora Leszka(opisywał red. Robert Zieliński akt. TVN24.pl), kartonów z milionami dolarów za więzienia w St. Kiejkutach, etc.?

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki