REKLAMA

Chiński Nuctech inwestuje w Polsce

2018-09-25 14:38
publikacja
2018-09-25 14:38

W podwarszawskiej Kobyłce ruszył zakład chińskiej firmy Nuctech. Inwestycja o wartości ok. 40 mln złotych pozwoli firmie na prowadzenie w Polsce działań badawczo-rozwojowych oraz na podwojenie produkcji.

fot. Lukasz Dejnarowicz / / FORUM

Nuctech Co. Ltd. to dostawca zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych, lotnisk, portów. Zakład produkcyjno–biurowy w Kobyłce pod Warszawą jest jedynym obiektem tego typu jakim dysponuje Nuctech w Europie i czwartym na świecie - po centrali w Chinach i fabrykach w Dubaju i Brazylii.

W zakładzie, który będzie miał powierzchnię 6 000 m2 firma prowadzić będzie działania badawczo – rozwojowe, a także rozpocznie produkcję skanerów bagażowych i systemów rentgenowskich przeznaczonych do kontrolowania ładunków cargo. Są wśród nich skanery mobilne, kolejowe i stacjonarne, wykorzystujące najnowszą technologię skanowania opartą na tomografii komputerowej (systemy kontroli CT).

Rynek polski jest jednym z kilkunastu w Europie, na które dostarczane są urządzenia wyprodukowane w zakładzie w Kobyłce. Warunki panujące w nowym budynku umożliwią produkcję również nowych typów urządzeń, których produkcja w poprzednim zakładzie była niemożliwa.

– Inwestycja w Kobyłce ma kluczowe znaczenie dla globalnej strategii rozwoju firmy Nuctech. Nowa fabryka zwiększa nasz potencjał produkcyjny i badawczo-rozwojowy oraz umożliwia transfer unikatowych i najbardziej zaawansowanych technologii do Polski. Od 14 lat nieprzerwanie rozwijamy tu naszą działalność i uważamy, że nowy zakład to doskonała baza dla dalszego rozwoju w Europie. Cieszymy się, że możemy otworzyć naszą nową fabrykę o wartości 40 mln zł w Kobyłce i jako inwestor mamy nadzieję przyczynić się do wzrostu gospodarczego tego regionu. – powiedział prof. Chen Zhiqiang, President and Chairman of Nuctech Company Limited.

– Inwestycja Nuctech jest dowodem na to, że chińskie bezpośrednie inwestycje w Polsce nabierają tempa i realnego kształtu. Chińskie przedsiębiorstwa międzynarodowe wybierają Europę Środkowo-Wschodnią jako strategiczną lokalizację dla długofalowych inwestycji, a Polska ma szansę stać się liderem regionu również w tym obszarze – komentuje Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspierała Nuctech w implementacji projektu w Polsce.

Nuctech Warsaw należy do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd., wywodzącego się z Uniwersytetu Tsinghua. W Polsce firma zatrudnia aktualnie ponad 90 pracowników. Na polskich drogowych i kolejowych przejściach na wschodniej granicy kraju, w portach morskich oraz na lotniskach pracują łącznie 23 skanery firmy, w tym największy w Europie skaner pociągów towarowych w Terespolu, umożliwiający jednoczesne skanowanie na trzech torach.

Aktualnie PAIH prowadzi 14 projektów inwestycyjnych z chińskim kapitałem, który łączna wartość wynosi 912 mln euro. Inwestorzy Chińscy planują stworzyć w ramach projektów ponad 3,1 tys. nowych miejsc pracy.

PAIH/BPL

Źródło:Bankier24
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
Tak jak kserokopiarki gromadzą obrazy skanów w pamięci, tak obrazy tego co Nuctech prześwietli na kolei lub w portach powinno być przekazywane do Chin. Z wyjątkiem ruskich onuc oczywiście.

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki