REKLAMA
SPRAWDŹ

Chińska grupa Hongbo rozpoczęła rekrutację pracowników do fabryki w Opolu

2016-08-31 10:31
publikacja
2016-08-31 10:31

Chińska firma Hongbo Clean Energy Europe, która docelowo chce zainwestować w Opolu 100 mln USD w badania i produkcję oświetlenia ledowego, rozpoczęła rekrutację pracowników do zakładu. Jego budowa ma ruszyć pod koniec tego roku, a produkcja w połowie 2017. Pracę znajdzie ponad 100 osób.

fot. / / www.opole.pl

O rekrutacji pracowników poinformowała w środę rzeczniczka Urzędu Miasta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak. Przypomniała, że przed decyzją o lokalizacji inwestycji w Opolu chińska firma analizowała także możliwość uruchomienia zakładu w innych krajach Europy, a w Polsce m.in. w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Prudniku.

"Ostatecznie wspólny wysiłek Urzędu Marszałkowskiego, Instytutu Konfucjusza, Politechniki Opolskiej i Urzędu Miasta Opola przekonały Hongbo Group do inwestycji w Opolu" - wskazała rzeczniczka.

Reklama

W czerwcu Opole i Hongbo Group podpisały deklarację inwestycyjną

Od tego czasu w Opolu pracuje zespół przygotowawczy, złożony z menedżerów, inżynierów i tłumaczy z Chin. Zgodnie z deklaracją, spółka Hongbo Clean Energy Europe planuje w stolicy woj. opolskiego budowę zaawansowanego technologicznie kompleksu produkcyjno-badawczego, nastawionego na wytwarzanie czystych nośników energii.

Przedsięwzięcie ma być podzielone na trzy etapy, a łączne nakłady szacowane są na 100 mln USD. Obecnie kończy się pierwszy, kluczowy etap prac - spółka została zarejestrowana w Opolu i bierze udział w procesie nabywania terenów inwestycyjnych pod budowę zakładów produkujących lampy LED w specjalnej strefie ekonomicznej. Budowa pierwszej fabryki, w której pracę znajdzie ponad sto osób, rozpocznie się w końcu tego roku. W Opolu mają też być prowadzone badania nad rozwojem technologii LED.

Grupa Hongbo, której prezydentem jest pani You Yuxian, pochodzi z partnerskiej dla woj. opolskiego chińskiej prowincji Fujian. Deklarację o współpracy z grupą opolscy samorządowcy podpisali podczas czerwcowego Forum Jedwabnego Szlaku oraz IV Polsko-Chińskiego Forum Regionów - wydarzeń towarzyszących wizycie chińskiej delegacji państwowej w Polsce.

Koncern Hongbo

Chiński koncern Hongbo to znany w świecie producent półprzewodników światła, oświetlenia miejskiego, oświetlenia LED wysokiej mocy, a także m.in. oświetlenia tuneli, ogrodów, lamp solarnych i barowych. Spółka Hongbo Clean Energy Europe jest powiązana z inną firmą z tej grupy - Hongbo Opto-Electronics Technology Co. Grupa prowadzi działalność w zakresie przemysłu poligraficznego i czystej energii, a także w branży nieruchomości. Zatrudnia ponad 8 tys. pracowników, jest notowana na chińskiej giełdzie.

Firma Hongbo Opto-Electronics Technology Co., której spółką-córką jest opolski inwestor, specjalizuje się w badaniu i rozwoju technologii energooszczędnych produktów oświetleniowych. Jej głównymi produktami są lampy LED stosowane w gospodarstwach domowych, biurach, do oświetlania dróg, zakładów przemysłowych, budynków i ekranów.

Kogo szuka Hongbo?

Do pracy w opolskim zakładzie firma poszukuje m.in. głównego menedżera, dyrektora sprzedaży, administratora biura, asystenta biurowego, kierowcy, specjalisty i kierownika działu HR, księgowego, inżynier struktur, elektroników, pracowników laboratorium, kierownika zamówień, agentów zakupów, kierownika i asystenta produkcji, magazyniera, administratora, operatorów wózków widłowych, inżynierów: elektronika i mechanika, a także mechaników, elektryków, inżynierów i kontrolerów jakości, inspektorów produkcji i konserwacji czy kontrolera dokumentów technicznych. Aplikacje można przesyłać na adres: wxx@hbled.com.cn.

W Opolu działa już zakład produkujący żarówki LED, które oświetlają m.in. jeden z symboli miasta - Wieżę Piastowską. Ich producentem jest polska firma Firma Auto Power Electronic. (PAP)

mab/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~antybaran
przypominam polacy w 1963 zrobili sobie laser jako jedni z pierwszych na świeciecie a chińczyki planowali a potem się wyżynali w rewolucji kulturalnej - co się z wami polacy stało ? że chińczyki przeszli od jedzenia kamieni do zatrudniania was w nowoczesnych abrykach jako roboli ? ano powiem wam uruchomili kapitalizm na dole społeczeństwa przypominam polacy w 1963 zrobili sobie laser jako jedni z pierwszych na świeciecie a chińczyki planowali a potem się wyżynali w rewolucji kulturalnej - co się z wami polacy stało ? że chińczyki przeszli od jedzenia kamieni do zatrudniania was w nowoczesnych abrykach jako roboli ? ano powiem wam uruchomili kapitalizm na dole społeczeństwa a wy dalej socjalizm udoskonalony czyli socjalizm urzędniczy przepychacie
~aplikantka
wyslalam emaila o aplikacje bo redaktor juz nie byl na tyle inteligentny zeby napisac gdzie taka aplikacje mozna pobrac lub jak otrzymac. Zobaczymy co odpisza :) i ile im to zajmie czasu.


Te Mietki i Janusze od wozkow widlowych to jak beda z nimi rozmawiac - po Chinsku ?
Przeciez po angielsku tez nie potrafia chyba
wyslalam emaila o aplikacje bo redaktor juz nie byl na tyle inteligentny zeby napisac gdzie taka aplikacje mozna pobrac lub jak otrzymac. Zobaczymy co odpisza :) i ile im to zajmie czasu.


Te Mietki i Janusze od wozkow widlowych to jak beda z nimi rozmawiac - po Chinsku ?
Przeciez po angielsku tez nie potrafia chyba ze mowia tak jak Margaret: Thank you very much oraz cool me down.

Yes Sir, yes. No.
~rozbawiony
Proste.W Polsce sila robocza tansza niz w ChRL i zbyt maja zapewniony.
~ge
Ciekawe, szukają 100 pracowników na 27 stanowisk....
~HighFive
tam kilka stanowisk jest w liczbie mnogiej: operatorzy wózków, mechanicy... ale i tak Ci dam łapkę w górę za poczucie humoru ;)
~ad
Nie przywieźli ich ze sobą????
~helmut
Opole to takie miasto w Niemczech ? Bo nie pamiętam
~fj
Jaki wpływ na środowisko będzie miała ta fabryka? Czy tak samo zdegradowane zostanie otoczenie przyfabryczne jak w Chinach?

Z drugiej strony: polski management. Będzie drugi KL Amazon. Tyle, że na wyższych obrotach.
~Artur
A nasi durni politycy cieszą się,ze Polacy kupuja coraz więcej chińszczyzny.
~rolingstołns
chińczycy szukają u nas chińczyków. Świat jest piękny, życie to bajka

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki