REKLAMA

Chińczycy znaleźli wielkie złoże złota

2017-03-29 22:40
publikacja
2017-03-29 22:40
Chińczycy znaleźli wielkie złoże złota
Chińczycy znaleźli wielkie złoże złota
fot. Shannon Stapleton / / FORUM

Drugi co do wielkości chiński producent złota - Shandong Gold Group – poinformował o odkryciu prawdopodobnie największych złóż kruszcu w Państwie Środka.  Wydobycie tych pokładów zajmie ponad 40 lat.

Złoże Xiling znajduje się we wschodnich Chinach, w prowincji Shandong i ma zawierać 382,58 ton złota. Szacuje się, że całkowita wielkość tych zasobów może sięgnąć nawet ponad 550 ton. Taką informację podał lokalny portal internetowy sdchina.com.

Według spółki to największe dotąd odkryte złoże w Chinach. Ma ponad dwa kilometry długości i 67 metrów grubości. Przeciętna zawartość złota w rudzie wynosi 4,52 grama na tonę.

Chiny od kilku lat są największym producentem złota na świecie. W 2016 roku w Państwie Środka wydobyto 455 ton żółtego metalu, czyli o pięć ton więcej niż rok wcześniej.

Chińscy producenci od pewnego czasu intensywnie poszukują nowych złóż, aby zrealizować narodowy cel zwiększenia znanych pokładów złota do 14.000 ton w roku 2020. Osiągnięcie tego celu oznaczałoby, że Chiny dysponowałyby jedną czwartą znanych złóż.

W ostatnich latach branża górnicza borykała się nie tylko ze spadającymi cenami królewskiego kruszcu, ale też z coraz słabszymi rezultatami prac eksploracyjnych. Wyniki poszukiwań były tak słabe, że dwa lata temu bank inwestycyjny Goldman Sachs opublikował raport przewidujący wyczerpanie się wszystkich złóż w ciągu 20 lat.

Mimo to w ubiegłym roku światowe wydobycie złota sięgnęło rekordowych 3104 ton. Jednakże jest wartością mało znaczącą wobec faktu, że na rynku wciąż dostępna jest większość z szacowanych na 180 tys. ton kruszcu wydobytego od początku ludzkiej cywilizacji.

KK

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (101)

dodaj komentarz
~JinChin
Oj tam. Niebawem stopy podrosna do 15% to zloto bedzie za 1000$ za uncje. Dopiero jak sie posra na rynkach to w panicewzrosnie a tak poki co bedie na nizszym poziomie. Dlaczego?bo jak sie kupujje na szeroka skale to lepiej taniej kupic yo?
~nbppl
Przywieźć polskie złoto z Londynu!!!!!!
~Karol
Jednakże jest wartością mało znaczącą wobec faktu, że na rynku wciąż dostępna jest większość z szacowanych na 180 tys. ton kruszcu wydobytego od początku ludzkiej cywilizacji. Myślałem że rozumiem czytany tekst ,ale tego nie kumam.
~sisio
Jeżeli Chińczycy z tego złoża o zawartości 382,58 ton złota chcą wydobywać złoto przez 40 lat, to oznacza rocznie niecałe 10 ton. czyli tyle co nic wobec rocznego światowego wydobycia (ponad 3.000 ton). Nie rozumiem po co ten szum wokół tej sprawy.
~StanRS
A polaczki mają złoto składowane w Londynie, a jakby chcieli to złoto sprowadzić do Polski, to okaże się że angole policzą za leczenie polskich pracowników w W. Brytanii, wypłatę zasiłków na dzieci itd. I okaże się że tego złota polskiego zostało kilka kilogramów.
Tak samo jest z pieniędzmi które Polska
A polaczki mają złoto składowane w Londynie, a jakby chcieli to złoto sprowadzić do Polski, to okaże się że angole policzą za leczenie polskich pracowników w W. Brytanii, wypłatę zasiłków na dzieci itd. I okaże się że tego złota polskiego zostało kilka kilogramów.
Tak samo jest z pieniędzmi które Polska pożycza Upadlinie na wieczne nieoddanie.
~sisio
trolle Putina zawsze używają słowa "polaczki na określenie Polaków
~jjjjjjjjjjj
Masz rację,,, gdybyśmy teraz chcieli odzyskać to złoto to by się okazało że jeszcze musimy dopłacić za przechowywanie....
~Karllos
środki pieniężne trzyma się tam gdzie są bezpieczne.... no chyba że ty jesteś wyjątkiem i trzymasz w skarpecie..... gdyby "polaczki" czy "rząd PIS" ściągnął te złoto do Polski i chciał je wydać.... to dopiero by była awantura i ujadanie po-psl-n ... że złoto rodowe wyprzedają hehe :) a tak środki pieniężne trzyma się tam gdzie są bezpieczne.... no chyba że ty jesteś wyjątkiem i trzymasz w skarpecie..... gdyby "polaczki" czy "rząd PIS" ściągnął te złoto do Polski i chciał je wydać.... to dopiero by była awantura i ujadanie po-psl-n ... że złoto rodowe wyprzedają hehe :) a tak sobie leży bezpiecznie w Londynie i daje odsetki

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki