REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Cezary Grabarczyk usunięty z zarządu PO

2016-02-26 15:12
publikacja
2016-02-26 15:12
Cezary Grabarczyk usunięty z zarządu PO
Cezary Grabarczyk usunięty z zarządu PO
/ FORUM

Dotychczasowy wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk został podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej odwołany z zarządu partii. Jego miejsce w kierownictwie zajął Borys Budka. Nowym wiceszefem został także Tomasz Siemoniak, a skarbnikiem - Mariusz Witczak.

Przed posiedzeniem Rady odbyło się spotkanie zarządu Platformy, podczas którego szef PO Grzegorz Schetyna złożył Grabarczykowi propozycję, by sam zrezygnował z funkcji wiceszefa i pozostał w zarządzie. Ten odmówił jednak i w tej sytuacji członkowie Rady głosowali nad usunięciem go z władz PO.

"W polityce potrzebne są czyste sytuacje i takie jednoznaczne, i dzięki temu przewodniczący ma swobodę w doborze współpracowników. Propozycja, którą otrzymałem, świadczyła o braku zaufania" powiedział Grabarczyk, pytany dlaczego nie przyjął oferty Schetyny.

Zadeklarował, że będzie gotów do tego, żeby zmierzyć się z Grzegorzem Schetyną w następnych wyborach na szefa Platformy.

Rada Krajowa uzupełniła ponadto skład zarządu krajowego - nowymi jego członkami zostali m.in. b. wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski oraz b. minister sprawiedliwości Borys Budka.

Budka został dodatkowo wybrany wiceprzewodniczącym, w miejsce Grabarczyka. Wiceszefem został też b. szef MON i b. wicepremier Tomasz Siemoniak. Członkowie Rady wskazali też nowego skarbnika - posła Mariusza Witczaka. (PAP)

mkr/ eaw/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~tekla
Grabarczyk dobrze zrobił że sam nie ustąpił...wygryzł.... go Budka
~spostrzegawczy
A legalne pozwolenie na klamkę sobie już załatwił.
~ok123
Tam jest wojna na noże, strach się plecami obrócić, co tam do nich Polska... taka sytuacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki