REKLAMA
BADANIE

Ceny ropy mocno w dół przez niepokój związany z Credit Suisse

2023-03-15 17:40
publikacja
2023-03-15 17:40

Ceny ropy spadły o 5 proc. ponieważ niepokój związany z Credit Suisse wystraszył światowe rynki i zniwelował wpływ chińskiego ożywienia gospodarczego na ceny ropy – oceniła w środę agencja Reuters.

Ceny ropy mocno w dół przez niepokój związany z Credit Suisse
Ceny ropy mocno w dół przez niepokój związany z Credit Suisse
fot. noomcpk / / Shutterstock

Jak doniosła w środę agencja Reuters, ceny ropy spadły o 5 proc. do najniższego poziomu od ponad roku. Jak wskazano, niepokoje na rynku nastąpiły po tym, jak największy inwestor Credit Suisse (Saudi National Bank) przekazał, że nie może zapewnić szwajcarskiemu bankowi większej pomocy finansowej. Spowodowało to spadek jego notowań na giełdzie, pociągając za sobą akcje innych banków europejskich.

Jak poinformowano, wcześniej notowania ropy wzrosły po danych pokazujących, że aktywność gospodarcza Chin wzrosła w pierwszych dwóch miesiącach 2023 r. po poluzowaniu dotychczasowej polityki wobec COVID-19. Jednak niepokój związany z Credit Suisse – wskazano – zniwelował wpływ chińskiego ożywienia gospodarczego na ceny ropy.

Jak ocenił cytowany w komunikacie analityk Price Futures Group Phil Flynn, "rynek ropy oddzielił się od zapasów ropy", a rynek koncentruje się wokół możliwego krachu światowej gospodarki. (PAP)

ra/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (20)

dodaj komentarz
binokl
Ceny paliwa w Polsce ustalane są na papierze więc nie łódźmy się. Przyzwyczaili ludzi by na początku było 6 lub 7 więc nie ma szans na uczciwą obniżkę.
bha
Rynkowa gra pozorów dopóki się da i uda.
itso_battlestar_point_g
a mimo tego płacisz za kota z workiem
mario89
Czekamy na niższe ceny na stajach, najniższe od roku
zoomek
O ja pier-tego-wywuję - ile ten kredyt-sjus konsumuje ropy? No szok! To powinno też wpłynąć na opady deszczu w Australii. Czy nie powinno?
itso_battlestar_point_g

post hoc, ergo propter hoc [łac., ‘po, a więc z powodu’],
log. błąd w rozumowaniu, który polega na przekonaniu co do związku przyczynowego między dwoma zdarzeniami jedynie na podstawie faktu, że nastąpiły one po sobie.
janmieszak
Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się nudził po pracy. Jedyne wakacje to te kredytowe. Trzeba się jakoś przed tym bronić poprzez inwestowanie… ale zawsze jest ryzyko straty. Zwłaszcza na akcjach czy krypto. Złoto też potrafiło spaść 40% i więcej. Można jednak stworzyć portfel z ograniczonym ryzykiem. Przeczytajcie sobie ksiazkę Pt. „Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęśliwy”. Świetnie opisuje zasady działania inflacji, jak np. inwestować w obligacje skarbowe na 15-20%, w nieruchomości, złoto, daje podstawy bezpiecznego tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia – na rzecz Państwa i nierobów
kaczdzonjar
no w normalnych krajach tak będzie, król Omajtuś Pierwszy zaraz podniesie ceny - gdzie ty żyjesz Grzesiu - pamiętaj w PiStacjowym gaju
grzegorzkubik
Czas na niższą cenę paliwa w Polsce.
okragly_stol
Dzwoń do Obajtka … w końcu finansuje twój troling

Powiązane: Credit Suisse

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki