REKLAMA

Centralny Dom Maklerski Pekao został włączony w struktury Banku Pekao

2019-09-03 11:49
publikacja
2019-09-03 11:49

Centralny Dom Maklerski Pekao wszedł w skład grupy Pekao. Wszystkie aktywności CDM Pekao związane z prowadzeniem działalności maklerskiej zostały przeniesione do Domu Maklerskiego Pekao - poinformował we wtorkowym komunikacie Bank Pekao.

/ fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Proces integracji działalności maklerskiej w ramach grupy Banku Pekao wszedł w końcową fazę

"Wszystkie aktywności CDM Pekao związane z prowadzeniem działalności maklerskiej zostały przeniesione do Domu Maklerskiego Pekao (DM Pekao), działającego jako wydzielona jednostka organizacyjna w ramach banku. Operacja przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem" - napisano w komunikacie.

Jak informuje Bank Pekao w komunikacie CDM Pekao był jednym z najstarszych domów maklerskich działających w Polsce. Uczestniczył w pierwszej sesji giełdowej, która miała miejsce w 1991 r. "W ponad 28- letnim okresie swojej działalności zdobył zaufanie klientów oraz renomę na rynku kapitałowym. Sama instytucja oraz jej pracownicy byli wielokrotnie wyróżniani przez organizacje rynku kapitałowego" - dodano.

Z komunikatu wynika, że Dom Maklerski Pekao jako następca prawny integrujący działalność maklerską, wraz z przejęciem obsługi, kontynuować będzie współpracę z klientami, a także rozwój innowacyjnej oferty produktowej.

Bank informuje, że zgodnie z przyjętymi założeniami dla procesu integracji prawnej, ze strony klientów nie są wymagane żadne dodatkowe działania. Ich obsługa zarówno w zakresie oferty produktowej, punktów obsługi jak i systemów nie uległa zmianie. Ponadto klienci będą mogli skorzystać z nowych produktów przewidzianych do wdrożenia w Banku Pekao w bieżącym roku jak również ze zintegrowanej obsługi na poziomie placówki bankowej, a docelowo - systemów zdalnych.

"Planując integrację działalności maklerskiej w ramach grupy, szczególny nacisk położyliśmy na komfort naszych klientów. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że założony cel został osiągnięty i mimo złożoności całego procesu udało się doprowadzić do sytuacji, że jest on dla klientów neutralny z punktu widzenia operacyjnego" – powiedział cytowany w komunikacie Grzegorz Olszewski, członek zarządu Banku Pekao.

"Wkrótce w ramach projektu DM Pekao rozszerzy zakres swoich kompetencji odpowiednio do uzyskanych nowych licencji, m.in. o obsługę klientów instytucjonalnych oraz działalność w zakresie animacji rynku i emitentów. Planujemy, aby oferta trafiła do wszystkich segmentów klientów jeszcze w tym roku" – dodał Olszewski.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Sprawdź o ile mniej możesz płacić!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki