REKLAMA

Carrefour chce wycofać się z Polski

2021-06-24 14:14
publikacja
2021-06-24 14:14
Carrefour chce wycofać się z Polski
Carrefour chce wycofać się z Polski
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Carrefour rozpoczął poszukiwanie nabywców na oddziały sieci w Polsce oraz na Tajwanie – donoszą media. Może to oznaczać, że kolejny gigant handlu opuści nasz kraj.

Jak poinformowały Wiadomości Handlowe powołujące się na poranne doniesienia francuskiego portalu Challenges, szef grupy Carrefour Alexandre Bompard od kilku miesięcy prowadzi już rozmowy na temat zbycia polskich i tajwańskich aktywów spółki.

Zdaniem francuskich dziennikarzy wiadomość jest niespodziewana, ponieważ w ostatnich latach Carrefour nie sygnalizował możliwości wyjścia z wyżej wymienionych regionów świata – po opuszczeniu Chin w 2019 r. nie zapowiadano podobnych ruchów. Przeciwnie, gigant znad Sekwany przejmował na Tajwanie oraz w Brazylii.

Być może plany Carrefoura uległy zmianie po tym, jak francuski rząd zablokował przejęcie spółki przez kanadyjską firmę Couche-Tard Inc., właściciela m.in. stacji paliw Circle K. Rząd w Paryżu swoje weto argumentował bezpieczeństwem żywnościowym kraju.

Carrefour rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1997 roku. Obecnie pod szyldem sieci działa na polskim rynku już ponad 900 sklepów zatrudniających 12,5 tys. pracowników. Sklepy te działają w sześciu formatach – są to: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy. Na całym świecie Carrefour posiada ponad 12 000 sklepów w 30 krajach, w których zatrudnia ponad 300 tys. pracowników.

W ubiegłym roku z naszego kraju wycofał się inny gigant handlu detalicznego, brytyjska grupa Tesco. Nabywcą jej 301 sklepów w Polsce był Salling Group A/S, właściciel sieci sklepów Netto.

Więcej o markach, które opuściły nasz kraj, przeczytasz w artykule „Ostatni gasi światło. Te marki zdecydowały o opuszczeniu Polski w 2020 roku”.

MZ

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (62)

dodaj komentarz
marxs
wbrew pozorom i podśmiehujkom sprawa jest bardzo poważna bo banksterka i korpo maja świetne wywiadownie i równie świetnych analityków (nie mylić z propagandzistami i naganiaczami z portali internetowych) a więc co wiedzą wywiadownie i analitycy czego ciemny lud Panan Jacka Kurskiego nie wie? można tylko mieć nie tyle przypuszczenia wbrew pozorom i podśmiehujkom sprawa jest bardzo poważna bo banksterka i korpo maja świetne wywiadownie i równie świetnych analityków (nie mylić z propagandzistami i naganiaczami z portali internetowych) a więc co wiedzą wywiadownie i analitycy czego ciemny lud Panan Jacka Kurskiego nie wie? można tylko mieć nie tyle przypuszczenia a pewność że zara PISi (K)Raj jepnie w glebę
michalshk
Też się nad tym zastanawiam od dłuższego czasu, niepokojące jest, że część firm wycofuje się z PL, szczególnie firm które nie bankrutują i miały się w PL jak pączek w maśle.
marxs odpowiada michalshk
i już na potwierdzenie tego co naPISałem artykuł na bankier.pl "Polska chwali się w światowych mediach, jak poradziła sobie z pandemią" czysta propaganda i pijar tak robią kraje w fazie bankructwa i upadku chcą zakrzyczeć rzeczywistość Szwajcaria się nie chwali bo nie musi każdy wie co to jest szwajcarski i już na potwierdzenie tego co naPISałem artykuł na bankier.pl "Polska chwali się w światowych mediach, jak poradziła sobie z pandemią" czysta propaganda i pijar tak robią kraje w fazie bankructwa i upadku chcą zakrzyczeć rzeczywistość Szwajcaria się nie chwali bo nie musi każdy wie co to jest szwajcarski frank a co to jest wolski bolivar
anty12
:D dobre. Jaro zaraz przejmie i zacznie stawiac te sklepiki Orlenu :D Widocznie Carrefour wycofuje si etam gdzie jest dyktatura - Polska, Chiny, Tajwan(niedlugo na legalu bedzie nalezec do CHin)
andregru odpowiada michalshk
A może tylko kończy się to masełko dla nich ?
antek10
Zostanie sklep SPOŁEM tak jak za prlu. Pozamykali niedziele, nałożyli podatki na markety, wywindowali płace, związki zawodowe silne jak nigdzie indziej na świecie. Będziecie kupować w sklepach osiedlowych lub w jednym ogólnonarodowym sklepie pod logiem SPOŁEM lub ORLEN. Głosowaliście na PIS to macie efekt.
and00
Strasznie widzisz naszą przyszłość
Najgorsze to ze ludzie zaczęli dobrze zarabiać.
To naprawdę największy twój zarzut dla PiS?
Choć mam wrażenie ze niektórzy nieodpowiedzialni Polacy lubią dobrze zarabiać
ps
Nie wiem czy byłeś kiedykolwiek za granicą, np w Niemczech?
Tam to jest tragedia, płace
Strasznie widzisz naszą przyszłość
Najgorsze to ze ludzie zaczęli dobrze zarabiać.
To naprawdę największy twój zarzut dla PiS?
Choć mam wrażenie ze niektórzy nieodpowiedzialni Polacy lubią dobrze zarabiać
ps
Nie wiem czy byłeś kiedykolwiek za granicą, np w Niemczech?
Tam to jest tragedia, płace tak zawyżone, ze żyć sie nie da.
Totalny brak odpowiedzialności
Za to w Kambodży jest fajnie, tam pracuje się za miskę ryżu
marxs odpowiada and00
Najgorsze to ze ludzie zaczęli dobrze zarabiać? a gdzie zaczęli dobrze zarabiać chyba tylko tam służąc kryminalistom i zbokom z ul. Ciemnogrodzkiej
michalshk odpowiada marxs
A kto pamięta jak dobrze zarabialiśmy parnaście lat temu? Każdy był milionerem.
antek10 odpowiada and00
Grecja tez miała swoje 5 minut. Do dziś nie mogą sie wydobyć z długów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki