Carrefour będzie dowoził zakupy do domu

2016-10-28 14:05
publikacja
2016-10-28 14:05

Carrefour poszerza asortyment swojego sklepu internetowego eCarrefour.pl. Tym sam sieć hipermarketów będzie mogła konkurować z takim sklepami jak Tesco czy Piotr i Paweł. Ile klienci zapłacą za dostawę?

Carrefour będzie dowoził zakupy do domu / fot. Jerzy Dudek / FORUM

Sklep internetowy eCarrefour.pl dotychczas oferował produkty przemysłowe. Jednak sieć postanowiła wzbogacić swoją ofertę o produkty spożywcze. Według zapowiedzi w sklepie zamówimy 12 tys. artykułów z kategorii FMCG.  Pilotażowy program ruszył w wybranych dzielnicach Warszawy takich jak Białołęka, Targówek, Praga Południe i Północ oraz miejscowościach podwarszawskich - Zielonce, Ząbkach i Markach. Jednak w przyszłości dostawa produktów ma objąć całą Warszawę oraz największe miasta w Polsce.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Carrefour uruchamia właśnie handel produktami spożywczymi w internecie. Rok sprzedaży online przyniósł zadowalające rezultaty, dlatego teraz wzbogacamy ofertę o kategorię, której oczekiwali nasi klienci  - powiedział Guillaume de Colonges, prezes Carrefour Polska.

Na chwilę obecną klienci sieci Carrefour nie zamówią produktów świeżych, które wymagają transportu samochodami chłodniczymi. Można więc kupić napoje, artykuły spożywcze suche czy kosmetyki.

Ile zapłacą klienci za zakupy online w hipermarketach Carrefour?

Dostawa zakupów do domu będzie darmowa, jeżeli ich wartość przekroczy 100 zł. Przy wartościach między 50 a 100 zł za dowóz zapłacimy 9,90 zł, natomiast przy cenie do 50 zł koszt dostawy wyniesie 19,90 zł. Towar dowiezie i wniesie do domu kierowca. Będzie również możliwość złożenia zamówienia online i odebrania przygotowanych produktów w sklepie, jednak ta opcja dotyczy obecnie tylko hipermarketu Carrefour przy ul. Głębockiej 15 w Warszawie. Z czasem do listy mają być dołączane kolejne sklepy.

Carrefour będzie konkurować na rynku internetowych zakupów spożywczych m.in. z siecią sklepów Tesco, Auchan czy Piotr i Paweł. Do niedawna klienci mogli również kupować artykuły w sieci Alma Market. Sklep internetowy Alma24.pl zakończył w czwartek swoją działalność. Związane jest to najprawdopodobniej z problemami finansowymi spółki.

MH/Informacja Prasowa

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~vvv
Niech mnie pocaluja, nie mozna zaplacic gotowka przy odbiorze.
~art
Nie wspieram żabojadów traktujących nas jak byłą swoją kolonię.
~RopuszkA
Ja i tak będę całym sercem za Alma mimo że ma kłopoty :)
~Wrocław
Kupuje tak - i w Tesco i w Piotrze i Pawle - już drugi rok i jestem zadowolony. Tylko większe zakupy, już nawet nie pamiętam kiedy ostatnio byłem w markecie samochodem po większe zakupy... To wygodne, do tego ustawiasz sobie godzine w jakich mają przywieźć.

I w ciągu tych dwóch lat dużo się poprawili, bo na początku
Kupuje tak - i w Tesco i w Piotrze i Pawle - już drugi rok i jestem zadowolony. Tylko większe zakupy, już nawet nie pamiętam kiedy ostatnio byłem w markecie samochodem po większe zakupy... To wygodne, do tego ustawiasz sobie godzine w jakich mają przywieźć.

I w ciągu tych dwóch lat dużo się poprawili, bo na początku było dużo "zamienników", czyli zamówiłeś coś, a przywozili co innego :/ Teraz udaje im się z jednym zamiennikiem albo wcale. Oczywiście zamiennika nie musisz wziąść, najwyżej dostawca go weźmie spowrotem. Czasem te zamienniki dają bez ładu i składu, najśmieszniejszy jaki miałem to zamiast papierosów przywieźli krzaczek przyprawy jakiejś w doniczce, chyba bazylia lol :D
~Bartosz
Z czego jesteś człowieku zadowolony? Z tego, że w w sklepie Tesco on line nie można zrealizować płatności kartą visa Citibank używając przeglądarki Safari na Mackbook, ponieważ się nie odświeża i nie można wpisać kodu autoryzacyjnego wysłanego sms?.
Żenada!!! Carrefour uruchamiaj serwis on lin jak najszybciej
Z czego jesteś człowieku zadowolony? Z tego, że w w sklepie Tesco on line nie można zrealizować płatności kartą visa Citibank używając przeglądarki Safari na Mackbook, ponieważ się nie odświeża i nie można wpisać kodu autoryzacyjnego wysłanego sms?.
Żenada!!! Carrefour uruchamiaj serwis on lin jak najszybciej i ucz się na błędach Tesco w Polsce.
~Wrocław odpowiada ~Bartosz
Zadowolony, że mi przywożą towar do domu o wskazanej godzinie po przystępnej cenie. Twój problem nie jest mi znany
~asdasd odpowiada ~Wrocław
To jeszcze porównaj sobie ceny ze sklepu stacjonarnego i internetowego.
~niepelnosprawny_org
jak zwykle zarobek bedzie dotyczył mnieszych zakupów, których bedzie znacznie wiecej, bo starzy, niepełnosprawni beda zamawiac...
~silvio_gesell
Chcą dowozić po drogach utrzymywanych naszą pracą i z naszych podatków? To niech płacą proporcjonalnie do wydatków państwa na infrastrukturę z której korzystają. Zobaczymy wtedy czy tańsze są lokalne sklepy osiedlowe, czy zagraniczne hipermarkety które miały więcej kapitału na zakup najdroższej ziemi w najlepszych Chcą dowozić po drogach utrzymywanych naszą pracą i z naszych podatków? To niech płacą proporcjonalnie do wydatków państwa na infrastrukturę z której korzystają. Zobaczymy wtedy czy tańsze są lokalne sklepy osiedlowe, czy zagraniczne hipermarkety które miały więcej kapitału na zakup najdroższej ziemi w najlepszych infrastrukturalnie lokalizacjach. Podatku od wartości ziemi nie da się przerzucić na dostawców, bo jego wysokość nie zależy od obrotu - płaci zawsze właściciel.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki