REKLAMA

Capitea chce od grupy Deloitte 293 mln zł wraz z odsetkami w związku z Getbackiem

2021-10-05 19:16
publikacja
2021-10-05 19:16
Capitea chce od grupy Deloitte 293 mln zł wraz z odsetkami w związku z Getbackiem
Capitea chce od grupy Deloitte 293 mln zł wraz z odsetkami w związku z Getbackiem
/ Bankier.pl

Capitea złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o zapłatę solidarnie kwoty ok. 293 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie przeciwko spółkom z grupy Deloitte - poinformowała spółka w komunikacie. Capitea uważa, że audytor nienależycie wykonał swoje obowiązki przy badaniu sprawozdań Getbacku.

Chodzi o badanie jednostkowego sprawozdania finansowego Getbacku za rok obrotowy 2016 r., badania ustawowego skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy Getback za rok obrotowy 2016 r., przeglądu skróconego półrocznego jednostkowego sprawozdania finansowego Getbacku za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r. oraz przeglądu skróconego skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy Getback za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r.

Spółka podała, że Sąd Okręgowy w Warszawie zarządził doręczenie pozwanym odpisów pozwu oraz wyznaczenie terminu odpowiedzi na pozew.

(PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ertom
Pytanie tylko dlaczego dopiero teraz, po tylu latach.
track
Wiadomo, że bez udziału biegłego przekręt nie byłby możliwy, dodatkowego smaczku dodaje fakt , że jeden z Deloitta został powołany do Zarządu Getin Bank, ale szybko zrezygnował. Przypomnę, że Bernard Madoff dostał 150 lat pierdla za podobny numer.
prs
Deloitte to jeden z wielkiej 4-ki, ma gruby porfel, z tym ze..
Oddzial PL nie jest za bystry widac..

Dobrze ze ktos kumaty dobierze im sie do tylka, widac grubo nasciemniali.
Deloitte wzial kase(!) za konkretne sprawdzenie.

Zobaczymy.. co z tego wyjdzie.
fakty
Wreszcie. Deloitte i Abris to główni winowajcy tej afery, ale ziobrowe miękiszony miały zakaz tykać kolegów Mateusza z New York. Prywatne podmioty takich sentymentów nie mają. Brawo.
fakty
Nie zauważyłem, że to Getback złożył wniosek :)))) czyli Abirs. To teraz Deloitte złoży pozew przeciw Abrisowi :)))) Dziwi mnie tylko, że nikt z pokrzywdzonych do tego pory tego nie zrobił. Przecież banki które sprzedawały obligi, robiły to na podstawie audytów Deloitte.

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki