REKLAMA

KNF nałożyła karę pieniężną na byłego prezesa GetBacku

2021-09-20 15:28
publikacja
2021-09-20 15:28
KNF nałożyła karę pieniężną na byłego prezesa GetBacku
KNF nałożyła karę pieniężną na byłego prezesa GetBacku
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na byłego prezesa GetBacku Konrada Kąkolewskiego karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł - poinformowała KNF w komunikacie.

Kara związana jest z naruszeniem obowiązków informacyjnych przez spółkę w zakresie sporządzania śródrocznych raportów okresowych za 2017 r.

"Pan Konrad Kąkolewski jako Prezes Zarządu GetBack SA posiadał najszerszą wiedzę na temat działalności prowadzonej przez Spółkę, sposobów jej finansowania, skali prowadzonych emisji obligacji, a także kondycji finansowej Spółki. Tym samym posiadał pełną wiedzę na temat nieprawidłowości w rachunkowości spółki oraz wyników finansowych przedstawianych inwestorom, które nie odzwierciedlały faktycznej sytuacji w jakiej znajdowała się Spółka" - napisano w komunikacie.

"Pan Konrad Kąkolewski informował pozostałych Członków Zarządu o utracie płynności i konieczności ratowania sytuacji finansowej Spółki w I połowie 2017 r. Był on zatem w pełni świadomy złej sytuacji Spółki, a mimo to akceptował sprawozdania finansowe, prezentujące w sposób nierzetelny zyski i przychody z prowadzonej przez nią działalności" - dodano.

Wcześniej KNF informowała o nałożeniu kar pieniężne na sześciu byłych członków rady nadzorczej GetBack i byłego członka jej zarządu. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tomitomi
zdrajca !
sprzedał Polaków - winien pierdzieć w kratkę ,do końca swojego życia ! ! !

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki