REKLAMA

Canal+ kupi 70 proc. głównego akcjonariusza Kino Polska TV

2021-09-20 17:26
publikacja
2021-09-20 17:26

Cooperatieve SPI International U.A. podpisał z Canal+ Luxembourg S. R.L. warunkową umowę sprzedaży 70 proc. akcji w spółce SPI International B.V, większościowego akcjonariusza Kino Polska TV - poinformowała spółka w komunikacie.

Canal+ kupi 70 proc. głównego akcjonariusza Kino Polska TV
Canal+ kupi 70 proc. głównego akcjonariusza Kino Polska TV
fot. Charles Platiau / / CANAL+

SPI International B.V ma 65,15 proc. kapitału Kino Polska TV.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione, między innymi, od uzyskania decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz węgierskiego organu ochrony konkurencji. Zamknięcie powinno nastąpić do 31 grudnia 2021 r.

"W związku z tym, że w wyniku Transakcji Kupujący nabędzie pośrednio ponad 33 proc. ogólnej liczby głosów w Emitencie, Zamknięcie spowoduje powstanie po stronie SPI International i Kupującego obowiązku obligatoryjnego ogłoszenia wtórnego wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji Emitenta, zgodnie z właściwymi przepisami polskiego prawa, w celu osiągnięcia 66 proc. ogólnej liczby głosów w Emitencie" - napisano w komunikacie.

W komunikacie prasowym podano, że po przejęciu większościowego pakietu akcji SPI International zachowany ma zostać obecny zespół zarządzający i struktura operacyjna.

"Ta transakcja pozwoli CANAL+ na poszerzenie strategii inwestowania w content i wzmacniania oferty na różnych rynkach, która jest realizowana dzięki wsparciu europejskiego lidera Studiocanal, Kino Świat w Polsce, a teraz również SPI International" - napisano w komunikacie prasowym.

"Zgodnie z umową, która pozwoli na połączenie know-how obu podmiotów, założyciel i prezes zarządu SPI - Loni Farhi oraz Berk Uziyel - będą nadal zarządzać SPI i rozwijać jej działalność przy wsparciu komitetu wykonawczego. Obie grupy będą mogły zaś stworzyć wzajemne synergie, pozwalające na dalsze wzmocnienie ich obecności na rynkach międzynarodowych" - dodano.

Prezes Canal+ International Jacques du Puy poinformował, że transakcja ta jest krokiem strategicznym grupy dla rozwoju europejskiego contentu.

"Pozwoli nam ona na wypracowanie nowych synergii i działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie CANAL+ prowadzi działalność za pośrednictwem marek M7" - powiedział cytowany w komunikacie Jacques du Puy.

SPI International to globalna firma medialna, posiadająca w swoim portfolio 42 kanały telewizyjne i liczne produkty cyfrowe, dystrybutor contentu i nadawca.

Grupa SPI jest właścicielem m.in. Film1, Kino Polska, Stopklatka, Dizi, Zoom TV, innych kanałów tematycznych, a także usług streamingowych.(PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki