REKLAMA

Cała rodzina w jednej sieci – przegląd ofert telekomów

Marcin Lekki2014-06-25 10:55
publikacja
2014-06-25 10:55
thetaXstock

Często zdarza się, że w obrębie jednego gospodarstwa domowego wszyscy jego członkowie korzystają z usług jednej sieci telefonii komórkowej. Przy umowach podpisywanych na kilka numerów możemy znacznie obniżyć nasze koszty, warto więc przyjrzeć się ofercie operatorów w tym zakresie.

Play najbardziej prorodzinny

Play stworzył swoją ofertę rodzinną w trzech wariantach – najtańsza opcja (Rodzina 4.0) zapewnia wszystkim członkom sieci nielimitowane minuty do wszystkich sieci, nielimitowany dostęp do internetu w zasięgu LTE do końca roku oraz wspólny pakiet 250 MB internetu. Dostęp do tych pakietów będzie mogło mieć maksymalnie 8 osób.

 Jeśli z oferty korzysta jedna osoba, abonament miesięczny będzie równy 59,98 zł brutto. W przypadku wydania 2, 3, lub 4 kart SIM przyjdzie nam płacić 109,98 zł miesięcznie. W przypadku dołączenia kolejnych numerów (maksymalnie 8) do jednego pakietu, jego cena będzie rosła o 24,99 zł miesięcznie za każdą kolejną kartę SIM. Obecnie przez pierwsze pół roku 24-miesięcznej umowy sieć obniża cenę abonamentu do 9,99 zł miesięcznie.

Podobnie wygląda działanie droższych pakietów – w Formule 4.0+ poza nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami dostaniemy 2 GB wspólnego pakietu internetu, a w Formule 4.0 Europa dodatkowo dostaniemy 2 tys. minut na połączenia przychodzące z Unii Europejskiej. Ceny wymienione w tabeli odnoszą się do oferty bez telefonu – w przypadku chęci zakupu nowego smartfona wraz z abonamentem cena pakietu będzie wyższa. 

Abonament miesięczny brutto przy jednej karcie SIM Abonament miesięczny brutto przy 2,3, lub 4 kartach SIM (bez telefonu) Zwiększenie abonamentu za każdą kartę powyżej czterech (max. 8)
Formuła 4.0 59,98 zł 109,98 zł 24,99 zł
Formuła 4.0+ 79,98 zł 149,98 zł 24,99 zł
Formuła 4.0 Europa 99,98 zł 189,98 zł 24,99 zł

źródło: strona internetowa sieci Play

T-Mobile da sieć rodzinną, Orange rabat, a Plus nielimitowane rozmowy

W Orange nie ma dedykowanej oferty rodzinnej, jednak dzięki łączeniu odpowiednich pakietów możemy otrzymać rabaty na usługi. Korzystanie z dwóch usług (a więc również z dwóch numerów w sieci) daje abonentowi 10 zł rabatu od każdego rachunku, a zakup trzech usług daje 20 zł rabatu. W przypadku korzystania tylko z telefonii komórkowej 20 zł to maksymalny rabat, jednak jeśli korzystamy z różnych usług (np. internet mobilny czy telewizja), to może być on wyższy.

Aby płacić mniej w ramach usługi Orange Open, każdy zakupiony abonament musi być na kwotę co najmniej 39 zł. Wybierając ofertę w Smart Planie Halo, za 39,98 zł dostajemy nielimitowane rozmowy w Orange i 200 minut do pozostałych operatorów. Możemy również dokupić dodatkowe pakiety transferu danych. Podpisując więc umowę na 3 numery, zamiast płacić prawie 120 zł miesięcznie, dzięki rabatowi będziemy otrzymywać fakturę na kwotę 99,94 zł.

Dla swoich abonentów T-Mobile przygotowało usługę sieci rodzinnej. W tej ofercie każdy abonent może dołączyć do swojej sieci maksymalnie 5 osób, w której wszyscy członkowie otrzymają 2000 minut na połączenia w ramach grupy. Dla abonentów T-Mobile grupa 2-osobowa kosztuje 15,13 zł miesięcznie, a dołączenie każdej kolejnej osoby kosztuje 10 zł miesięcznie. Jednak przy zakupie niektórych ofert koszt sieci rodzinnej może spaść nawet do 1,99 zł miesięcznie.

Plus proponuje podobne rozwiązanie jak T-Mobile, w postaci konta rodzinnego. Za 9,90 zł możemy wykupić usługę, w której maksymalnie 6 numerów (max. 3 numery Plusa i max. 3 numery Plusa Mix lub Plusa na Kartę) otrzymuje nielimitowane połączenia do siebie nawzajem. W trakcie trwania usługi za opłatą 1 zł można zmieniać listę numerów.

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Maks
Plus ma tę przewagę, że im więcej usług weźmiesz, tym większe z tego masz korzyści. No ale i tak mam wrażenie, że najlepiej u Plusa się ma obsługa klienta. Ilekroć do punktu obsługi zaglądałem, tyle razy wychodziłem zadowolony (jako klient, rzecz jasna ;) ).
~gonzo
To już wolę kupić usługę jak w Plusie i no limit na rozmowy.
~bt
a dlaczego nie piszecie o ofercie Njumobile 29 zł brutto bez limitów do wszystkich komórkowych i stacjonarnych, a bez tych ostatnich to tylko 19 zł brutto
~lolo
Oferty takie sobie. Nie ma czym sie podniecac. Dzieciarnia potrzebuje smartfona i duzo internetu, a tego tu brak. Dziadki potrzebują najprostszego telefonu z minimalną oplata za utrzymanie. Rodzice nic nie potrzebują, maja slużbowe. Dla każdego coś innego.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki