REKLAMA

COPERNICUS: Uzupełniający komunikat Zarządu Copernicus Securities S.A. w sprawie zmiany modelu operacyjnego realizacji zleceń klientów składanych na GPW S.A.

2020-11-20 12:59
publikacja
2020-11-20 12:59
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 18/2020 z dnia 13 listopada 2020 r. w sprawie zmiany modelu operacyjnego realizacji zleceń klientów składanych na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Zarząd spółki Copernicus Securities S.A. informuje, iż w dniu 20 listopada 2020 r. powziął informację o podjęciu, na wniosek skierowany przez Copernicus Securities S.A., przez Zarząd KDPW_CCP S.A. Uchwały Nr 44/20 z dnia 13 listopada 2020 r. o ustaniu z dniem 18 listopada 2020 r. uczestnictwa Copernicus Securities S.A. w systemie rozliczeń, w typie uczestnictwa indywidualny uczestnik rozliczający.

Ustanie uczestnictwa w systemie rozliczeń jest elementem wynikającym ze zmiany modelu operacyjnego realizacji przez Copernicus Securities S.A. zleceń klientów składanych na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. począwszy od dnia 16 listopada 2020 r.

Nowy model operacyjny nie wpływa na dotychczasową formę składania zleceń przez klientów posiadających rachunek papierów wartościowych w Copernicus Securities S.A., tj. mają oni możliwość składania zleceń w niezmieniony dotychczas sposób z zastrzeżeniem, iż od dnia stosowania nowego modelu operacyjnego, Copernicus Securities S.A. realizując zlecenia klientów od strony formalnej realizuje dla tych klientów usługę przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, a nie jak dotychczas usługę wykonywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych na rachunek dającego zlecenie.

Podstawa prawna:
art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR
Źródło:NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki