REKLAMA

CI Games przesunął datę premiery "Sniper: Ghost Warrior 3" na 4 kwietnia 2017 r.

2016-10-17 08:54
publikacja
2016-10-17 08:54

CI Games wyznaczył nową datę premiery gry "Sniper: Ghost Warrior 3" - produkcja trafi do graczy na całym świecie 4 kwietnia 2017 r., podała spółka. Wcześniej planowano premierę na 27 stycznia przyszłego roku. Kurs akcji spółki spada o 4% na początku sesji.

/ CI Games

"CI Games wykorzysta dodatkowy czas na maksymalne doszlifowanie i optymalizację produkcji, która ukaże się równocześnie w wersji na komputery PC, Playstation 4 i Xbox One" - czytamy w komunikacie.

Spółka przypomina, że w ostatnich tygodniach CI Games prezentowała swoją produkcję graczom, dziennikarzom, a także inwestorom na wielu prezentacjach, m.in. przy okazji takich imprez jak TwitchCon, czy Warsaw Games Week. Gra dostawała bardzo dobre opinie, a studio zebrało wiele bardzo cennych uwag, a także słów zachęty.

"To największy i najbardziej ambitny projekt, jaki kiedykolwiek realizowaliśmy w CI Games. Oczekiwania fanów są bardzo wysokie i musimy mieć pewność, że je zrealizujemy. Niestety, żeby to zapewnić potrzebujemy dodatkowych kilku miesięcy" - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Obecnie CI Games koncentruje się na optymalizacji gry, tak żeby zapewnić perfekcyjną i płynną rozgrywkę na platformach konsolowych. Dodatkowy czas pomoże też doszlifować grę, by w pełni spełnić oczekiwania graczy, podkreśla firma.

"To bardzo ambitny projekt. Chcemy zredefiniować zarówno markę 'Sniper: Ghost Warrior', ale także cały gatunek gier snajperskich. Reakcja fanów, którym pokazaliśmy grę, utwierdza nas w przekonaniu, że nasz projekt ma wielki potencjał - zarówno z punktu widzenia biznesowego, jak i artystycznego. Mimo to decyzja o przełożeniu premiery z pewnością nigdy nie jest łatwa" - podkreślił Tymiński.

Do tej pory na całym świecie sprzedano łącznie ponad 5,6 mln gier z serii "Sniper Ghost Warrior". Jak zaznacza spółka, najnowsza odsłona serii będzie najbardziej ambitnym podejściem do snajperskiej tematyki w historii CI Games. Akcja będzie się toczyć w otwartym, zróżnicowanym świecie, w którym na graczy czekać będzie wiele wyzwań i decyzji. Głównym bohaterem gry będzie amerykański snajper Jonathan North, który będzie wykonywał zarówno oficjalną, jak i osobistą misję.

Tymiński mówił ISBnews w ub. tygodniu, że najbliższym ważnym krokiem milowym dla CI Games jest wewnętrzne uruchomienie "Sniper Ghost Warrior 3" na konsole. Pierwsze "mocne uderzenie marketingowe" zapowiadał na grudzień.

Na początku poniedziałkowej sesji inwestorzy zareagowali negatywnie na informację podaną przez spółkę. Po 5 minutach sesji kurs spada o 4% do 29,18 zł. 

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~calesar
I kiszka, tak bardzo czekam na tą grę a tutaj opóźnienie. Na pewno jednak będę czekał dalej bo gra zapowiada się bardzo fajnie i opóźnienie mnie nie odciągnie od zamiaru gry w nią. Wiadomo człowiek by chciał jak najszybciej ale lepiej później i lepiej niż wcześniej i do bani.
~Szymon
Opóźnianie gier to fajna sprawa, cena leci chwilowo w dół i można sobie dokupić.. :) Tylko firma musi pewna jak CDP albo CIGames, prawdopodobieństwo finansowej wtopy w ich przypadku jest bliskie 0. :)
~pogo
To prawda.
Po spadku ceny akcji po ogłoszeniu opóźnienia od razu widać ilu Januszy kupiło ich akcje nie mając pojęcia o działaniu rynku gier.

Przy solidnych markach to rzeczywiście najlepszy moment na zakupy.
~chari odpowiada ~pogo
od razu tam januszy:) a Grazyny to co?:) a serio - toz to normalna reakcja coś takiego i niespodzianka byłby brak tego spadku. Nawiasem mówiąc z byt wielki to on nie jest i nedługo wróci na poziom sprzed newsa.
~chari
I co? dokupiłeś? Bo ja i owszem:))))

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki