REKLAMA

CD Projekt potwierdza listopadową datę premiery "Cyberpunka 2077"

2020-09-04 12:36, akt.2020-09-04 13:43
publikacja
2020-09-04 12:36
aktualizacja
2020-09-04 13:43
fot. CD Projekt Red / www.cyberpunk.net

CD Projekt potwierdza, że planuje 19 listopada wydanie gry "Cyberpunk 2077" i nie widzi żadnych szans na zmianę tej daty - poinformował prezes Adam Kiciński. Spółka jest zadowolona z poziomu przedsprzedaży gry.

"Finalizujemy (prace - PAP), właśnie zaczęliśmy przygotowania do ostatecznej certyfikacji. Oczywiście będziemy pracować nad grą do samego końca. To olbrzymia gra. Pozostajemy na ścieżce i planujemy wydać grę 19 listopada" - powiedział prezes podczas konferencji.

"Zawsze są ryzyko, mówiąc filozoficznie, ale 19 listopada to jedyna data, która zakładamy i uda nam się. Nie widzę żadnych szans na zmianę tej daty" - dodał.

Prezes podał, że zarząd jest zadowolony z poziomu przedsprzedaży gry. Michał Nowakowski, członek zarządu spółki, poinformował, że liczba zamówionych przez graczy w przedsprzedaży kopii "CP 2077" jest dużo wyższa niż w przypadku poprzedniej gry "Wiedźmin 3".

"Stanowczo jesteśmy w dużo lepszym miejscu niż w przypadku 'Wiedźmina 3' w analogicznym okresie przed premierą" - powiedział.

Prezes Kiciński podał, że studio planuje wydać więcej dodatków do nowej gry niż do "Wiedźmina 3". Jeszcze przed premierą "Cyberpunka", czyli "niedługo", CD Projekt chce ogłosić plany związane z rozszerzeniami do gry.

Firma nadal konserwatywnie zakłada, że w czwartym kwartale 2020 roku sprzedaż nowej gry będzie odbywała się po połowie przez internet i w formie fizycznych kopii.

"Generalnie jesteśmy konserwatywni i spodziewamy się podziału 50/50 (w czwartym kwartale 2020 roku - PAP Biznes), jeżeli mielibyśmy to zmienić to na stronę sprzedaży online. Jeżeli chodzi o I kw. 2021 roku - z czasem, gra staje się starsza i coraz więcej sprzedaży jest realizowanej przez internet, a fizyczna sprzedaż spada. Przyszły rok będzie jednak wyjątkowy, nowa generacja konsol będzie coraz bardziej popularna. Powiedziałbym, że liczymy na nie mniej niż 50/50, prawdopodobnie więcej przez internet, ale jak dużo? Dowiemy się na koniec marca" - powiedział wiceprezes Piotr Nielubowicz.

CD Projekt będzie chciał podzielić się z inwestorami informacjami o sprzedaży "CP 2077" podczas konferencji po wynikach za trzeci kwartał. Raport ma zostać opublikowany 26 listopada, tydzień po premierze.

"Tak, na pewno będziemy chcieli podzielić się informacjami na spotkaniu po wynikach za III kw., ale chcemy podać wiarygodne dane, a niektóre z nich trafiają do nas z opóźnieniem. Na tyle, na ile to możliwe będziemy chcieli opowiedzieć o tym, jak gra się zachowuje" - powiedział Nielubowicz.

Spółka nie planuje szybkiego stosowania zniżek od regularnej ceny gry.

"Przy 'Wiedźminie 3' zajęło nam dużo czasu zanim zaoferowaliśmy rabaty, a nawet wtedy nie były one duże. W przypadku 'CP 2077' spodziewamy się, że zajmie nam to więcej czasu i, tak samo jak wcześniej, nawet wtedy (...) nie będą one duże" - powiedział Nowakowski. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki