REKLAMA

CD Projekt otrzymał odpowiedź od fiskusa

2020-01-24 20:06
publikacja
2020-01-24 20:06

CD Projekt otrzymał indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego dotyczących tzw. preferencji IP BOX, zgodną ze stanowiskiem spółki - podał CD Projekt w komunikacie. Dochody spółki, osiągane z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier komputerowych, będą mogły co do zasady podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu.

/ CD Project

"W wydanej interpretacji, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w pełni zgodził się z zaprezentowanym we wniosku spółki stanowiskiem, iż tworzone przez spółkę gry komputerowe, mogą na potrzeby stosowania preferencji IP BOX zostać uznane za kwalifikowane prawo własności intelektualnej jakim jest, zgodnie z przepisem ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawo do programu komputerowego. W wyniku powyższej interpretacji, kwalifikowane dochody jakie spółka osiąga z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier komputerowych będą mogły co do zasady podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu 5 proc. stawką podatku dochodowego (z zastrzeżeniem ograniczeń i włączeń wynikających z przepisów)" - napisano w komunikacie.

Spółka dodała, że fakt otrzymania tej interpretacji, jako kluczowej z punktu widzenia możliwości skorzystania z preferencji IP BOX w działalności spółki i potencjalnej wysokości zobowiązań podatkowych spółki, wpływać będzie w bezpośredni sposób na wyniki finansowe spółki i grupy CD Projekt.

Jak podano, szczegółowy zakres oraz metodologia stosowania preferencji IP BOX pozostają przedmiotem innych wniosków złożonych przez spółkę do Krajowej Informacji Skarbowej, na których rozstrzygnięcie spółka oczekuje.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
carlito1
Aż dziw bierze, że jeszcze oni się w tym kołchozie rozliczają....
glos_rozsadku
tam taka kasa leci, że czy kilka mln. w tę czy tamtą to im nie robi różnicy.
xxpp
Za jakiś czas i tak im nałożą karę z odsetkami. Interpretacja nie ma żadnego znaczenia.
pralkaboga
co ty nie powiesz :) nie nałożą kary, bo nie ma czegoś takiego jak kara w polskim systemie podatkowym. jeśli w toku czynności kontrolnych prowadzonych przez organy skarbowe okazałoby się, ze stan faktyczny podany w interpretacji jest inny od tego jaki realizuje CD RED, wtedy można podważyć interpretacje, zwiększyć zobowiązanie co ty nie powiesz :) nie nałożą kary, bo nie ma czegoś takiego jak kara w polskim systemie podatkowym. jeśli w toku czynności kontrolnych prowadzonych przez organy skarbowe okazałoby się, ze stan faktyczny podany w interpretacji jest inny od tego jaki realizuje CD RED, wtedy można podważyć interpretacje, zwiększyć zobowiązanie podatkowe. takie rzeczy kończą się przed sądami administracyjnymi i żadnych kar nie ma tępa strzało.
wojteks102
Pytanie zasadnicze i najważniejsze: Czy programiści pracujący w CD Projekt również otrzymali korzystne indywidualne postanowienia dot. IP BOX czy sami będą musieli się zgłaszać i występować o nią?

edab
Polecam lekturę przed zadawaniem durnych pytań: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ulga-ip-box-na-jakich-zasadach-jest-przyznawana
wojteks102 odpowiada edab
Programista pracujący na JDG - czy będzie musiał starać się indywidualnie o przyznanie ulgi IP Box czy ulga IP BOX jest wiążąca dla programistów na JDG w związku z decyzją dla CDR?

Pytanie zadaje z czystej ciekawości, bo chcę się zorientować w jak dużym stopniu jest potrzebna ingerencja biurokratów.

pralkaboga odpowiada wojteks102
interpretacja wydawana jest dla konkretnego podatnika.

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki