REKLAMA

CBŚP zlikwidowało pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy

2016-11-28 06:51
publikacja
2016-11-28 06:51

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało mobilne laboratorium amfetaminy i zatrzymało 40-letniego chemika, który produkował narkotyki; policjanci zabezpieczyli ponad tonę odczynników chemicznych do produkcji amfetaminy i 20 kg gotowego narkotyku - dowiedziała się PAP w CBŚP.

fot. / / cbśp.policja.pl

Policjanci ustalili, że członkowie rozbitej przed czterema laty grupy przestępczej, po wyjściu na wolność, wrócili do swojego fachu i produkują amfetaminę. Funkcjonariusze CBŚP wspierani przez zespół szturmowy z Komendy Stołecznej Policji weszli na posesję koło Błonia, gdzie zatrzymali 40-letniego Krzysztofa J. chemika jednej z podwarszawskich grup przestępczych - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

fot. / / cbśp.policja.pl

Mężczyzna właśnie produkował amfetaminę w specjalnie przygotowanym laboratorium, które było zorganizowane w naczepie ciężarówki. Jak ustalili policjanci, po podłączeniu bieżącej wody i prądu do tego mobilnego laboratorium, przestępcy mogli produkować narkotyki w dowolnym miejscu w kraju - powiedziała policjantka. Na posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tonę odczynników chemicznych, służących do produkcji amfetaminy.

W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli 18 kg wyprodukowanego narkotyku, który suszył się przy pracujących termowentylatorach. Oprócz tego w naczepie ciężarówki było 1,6 litra w postaci płynnej. Sumując, daje to ponad 20 kilogramów czystej amfetaminy, z której można było wyprodukować około 100 kilogramów narkotyku do dalszej dystrybucji. Wartość narkotyku, gdyby trafił do sprzedaży, to milion złotych - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

fot. / / cbśp.policja.pl

W domu policjanci znaleźli prawie 2 kg marihuany, ponad 300 g kokainy i 2,5 tys. tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli luksusowe samochody marki BMW i Volvo, a także blisko 150 tys. zł w gotówce, co może świadczyć o tym, że przestępczy proceder przynosił spore dochody - powiedziała Hamelusz. Jak poinformowała, 40-letni Krzysztof J. był poszukiwany przez organy ścigania od 4 lat, czyli od momentu, kiedy policjanci zlikwidowali największe laboratorium amfetaminy w Polsce. Wtedy w miejscowości Czarny Las ujawnione zostało laboratorium grupy przestępczej, gdzie zabezpieczono 40 ton substancji i odczynników chemicznych, a także broń palną i znaczne ilości amfetaminy i kokainy.

W tym czasie Krzysztof J. uniknął zatrzymania i się ukrywał powiedziała rzeczniczka CBŚP. Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Grzegorz Dyjak (PAP)

gdyj/ hgt/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~sscc
I am not in danger, Skyler. I am the danger… I am the one who knocks!”

Normalnie polskie Breaking Bad.

Waldek Biały ??
~Konsument
Zlikwidowali Władka :(
~oneMikkei
To wielka strata dla rodzimego świata biznesu...:(
~254875
polski Walter White - obejrzał wszystkie odcinki i działał

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki