REKLAMA

CBA zatrzymało sześć osób podejrzewanych o zmowę przetargową przy zakupach od AMW

2022-01-27 14:56
publikacja
2022-01-27 14:56
CBA zatrzymało sześć osób podejrzewanych o zmowę przetargową przy zakupach od AMW
CBA zatrzymało sześć osób podejrzewanych o zmowę przetargową przy zakupach od AMW
/ CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób podejrzewanych o udział w zmowie przetargowej przy zakupach rzeczy z magazynów Agencji Mienia Wojskowego - dowiedziała się PAP.

Wydział Komunikacji społecznej Biura podał, że sprawa ma zasięg ogólnokrajowy, a na trop procederu wpadli agenci CBA oraz żandarmi wojskowi. Zatrzymań w woj. pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim oraz śląskim dokonali funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA.

Podczas przeszukań miejsc prowadzenia działalności gospodarczej oprócz dokumentacji i elektronicznych nośników danych funkcjonariusze zabezpieczyli mienie o łącznej wartości powyżej 100 tys. zł, 2,8 tys. euro oraz 12 tys. dolarów.

W śledztwie prowadzonym pod nadzorem wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu siódma osoba została wezwanie do prokuratury.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymani przez CBA mają związek z możliwymi nieprawidłowościami w organizowanych przez Oddziały Regionalne AMW w całym kraju publicznych przetargach na sprzedaż ruchomych rzeczy niepodlegających koncesjom oraz odpadów.

Według śledczych w tzw. zmowy przetargowe wchodziło kilku przedsiębiorców działających w branży obrotu złomem oraz odpadami. Dla osiągnięcia korzyści brali udział w przetargach w formie licytacji, prowadząc je tak, by kupić sprzedawane rzeczy i odpady po minimalnych cenach - cenach wywoławczych, a potem sprzedawali je z zyskiem.

Zatrzymani działali zmową przetargową na szkodę Skarbu Państwa oraz osób biorących udział w przetargach. Dotychczasowa wartość zweryfikowanych w śledztwie przetargów wynosi ponad pół miliona złotych - podano w rozmowie z PAP. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Śledczy przewidują, że sprawa będzie się dalej rozwijać i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. (PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki