REKLAMA

CBA zabezpieczyło środki pieniężne z przestępstw korupcyjnych Sławomira N.

2020-09-15 10:07
publikacja
2020-09-15 10:07
CBA zabezpieczyło środki pieniężne z przestępstw korupcyjnych Sławomira N.
CBA zabezpieczyło środki pieniężne z przestępstw korupcyjnych Sławomira N.
fot. Mateusz Wlodarczyk / / Forum

CBA zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł - podało Biuro we wtorkowym komunikacie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontynuuje śledztwo przeciwko Sławomirowi N. i innym osobom, podejrzanym o przestępstwa korupcyjne. Jak wskazano w komunikacie, realizując kolejne czynności w ramach śledztwa funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli składniki majątkowe należące do Sławomira N.

"CBA zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym 536 400 euro, 470 000 dolarów i 30 000 zł" - wskazano.

CBA podało, że zabezpieczono również inne składniki majątkowe, nabyte ze środków pochodzących z przestępstw korupcyjnych, w tym dwa mieszkania, których szacunkowa wartość - jak czytamy - wynosi ok. 2 mln zł, oraz luksusowy samochód marki Land Rover.

"W ramach prowadzonych czynności dokonano także zabezpieczenia innych rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie" - zaznaczyło Biuro.

"W ocenie śledczych sprawa pozostaje rozwojowa. CBA kontynuuje czynności związane m.in. z ujawnianiem kolejnych wątków ww. śledztwa oraz składników majątkowych osób, objętych postępowaniem" - dodało CBA. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (9)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejestrowany2
Powie że to na walkę z COVID i trzeba będzie uniewinnić:-)
newsman
no dobrze jezeli to tylko prawda ,to bardzo zle swiadczylaby o inteligencji SLAWOMIRA;w tak prostacki sposob chowac aktywa
barysza51
A może tak informacja, że akt oskarżenia wpłynął do sądu zamiast grzania atmosfery.
tomm33
Ładnie się dywersyfikował, właśnie ponad 4 mln pln na koncie plus nieruchomości to jest taki poziom do którego aspiruje, niestety idzie mi znacznie wolniej niż N. :-(
1as
Trzeba było w zegarki ulokować więcej i nosić po kilka jak ruscy mafiosi.
Ah, jak on się pięknie wpisuje w transformację lat dziewięćdziesiątych! Dziś coraz trudniej o takich :)
jarekzbyszek
CBA policja polityczna może zajmie się Bezkarnością+ polityków PIS? Kilkaset mln ukradzionych przy Covidzie, 70 mln zł na nielegalne wybory korespondencyjne.. Może bezkarnością kiboli - bijąca ręka PIS. Mamy już w kraju Białoruś?
innowierca
Zastanawiajace jest to ze nie potrafia przestac, chociaz maja juz wiele. Pamietam ktos kiedys na forum napisal : "Ze mozna wyjsc z PO, ale PO nie wyjdzie z ciebie nigdy" . Polska czy Ukraina i to samo, bez zmian pomimo wczesniejszych problemow. Moze ten czlowiek ma jakas odmiane kleptomanii i trzeba mu pomoc, bo chcialby Zastanawiajace jest to ze nie potrafia przestac, chociaz maja juz wiele. Pamietam ktos kiedys na forum napisal : "Ze mozna wyjsc z PO, ale PO nie wyjdzie z ciebie nigdy" . Polska czy Ukraina i to samo, bez zmian pomimo wczesniejszych problemow. Moze ten czlowiek ma jakas odmiane kleptomanii i trzeba mu pomoc, bo chcialby ale nie potrafi przestac.Moze jakas terapia i wybaczenie, a potem teka ministra na Bialorusi moze, jak sie juz Bialorus troche nawroci.
londonern
A zaczynal skromnie, od zegarka. Wciaz to male miki przy obecnej wladzy - maseczki, respiratory czy wybory made by Sasin to ponad 100 baniek skromnie liczac, no ale to swojaki wiec ich CBA nie ruszy. Mam nadzieje, ze za kilka lat PiS przegra wybory i wtedy poczytamy o CBA zabezpieczajacym majatki bylego ministra zdrowia, sprawiedliwosci,A zaczynal skromnie, od zegarka. Wciaz to male miki przy obecnej wladzy - maseczki, respiratory czy wybory made by Sasin to ponad 100 baniek skromnie liczac, no ale to swojaki wiec ich CBA nie ruszy. Mam nadzieje, ze za kilka lat PiS przegra wybory i wtedy poczytamy o CBA zabezpieczajacym majatki bylego ministra zdrowia, sprawiedliwosci, szefa PiS itd. itp. I te twarze z zaslonietymi oczami - juz sie nie moge doczekac.
jacyna2017
Powoli znajduje się kasa, której za rządów PO wg słów 'skarbnika' p Vincenta nie było na nic bo 'piniędzy nie ma'. Okazuje sie, że były tylko nie dla 'motłochu' - czytaj większości obywateli! To wierzchołek góry lodowej i ciekawe gdzie dojdziemy, bo to kolega z wierchuszki partii p Rafała T Powoli znajduje się kasa, której za rządów PO wg słów 'skarbnika' p Vincenta nie było na nic bo 'piniędzy nie ma'. Okazuje sie, że były tylko nie dla 'motłochu' - czytaj większości obywateli! To wierzchołek góry lodowej i ciekawe gdzie dojdziemy, bo to kolega z wierchuszki partii p Rafała T i Donalda T?

Powiązane: Kłopoty Sławomira Nowaka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki