REKLAMA

CBA weszło do IBM i Comarchu

2016-07-20 13:52
publikacja
2016-07-20 13:52

Funkcjonariusze CBA wkroczyli dziś do Comarchu i IBM oraz do Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Akcja ma związek z niedawnymi zatrzymaniami w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

CBA w IBM, Comarchu, Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego / fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Jak dowiedziało się Radio Zet, wejście CBA do siedzib Comarchu i IBM oraz warszawskich uczelni ma związek z dokumentami regulującymi dotacje przekazywane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na rzecz spółek. CBA chce także zebrać informacje dotyczące pracowników wymienionych miejsc. Z informacji radia wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli komputery we wszystkich wspomnianych instytucjach.

Na początku lipca CBA w związku z podejrzeniami o korupcję zatrzymało trzy osoby, m.in. byłego szefa NCBR, Krzysztofa K. Dwie osoby, w tym były prezes, zostały aresztowane na dwa miesiące. Krzysztof K. usłyszał zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, drugi z aresztowanych – ich udzielenia.

W maju minister nauki Jarosław Gowin mówił, że prowadzony przez jego resort audyt potwierdził nieprawidłowości w grupie programów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Efektem było skierowanie wniosku o wszczęcie czynności przez CBA. "Tam doszło do takiej sytuacji, jak przekroczenie o 90 mln kwoty umów na finansowania. Tych 90 mln w budżecie NCBR nie ma" - mówił Gowin.

Comarch: postępowanie CBA ma charakter wyjaśniający, nie dotyczy spółek z grupy

Postępowanie, które prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) ma charakter wyjaśniający w sprawie nie związanej z działalnością spółek grupy Comarch. Wobec żadnej ze spółek grupy Comarch nie toczy się jakiekolwiek postępowanie operacyjne, poinformowała spółka.

„W związku z nagłośnioną w dniu 20 lipca 2016 w mediach sprawą wizyty CBA w siedzibie spółki Comarch S.A. informujemy, że wobec żadnej ze spółek grupy Comarch nie toczy się jakiekolwiek postępowanie operacyjne prowadzone przez CBA" - podał Comarch w oświadczeniu.

Według wiedzy zarządu Comarch, postępowanie CBA ma charakter wyjaśniający w sprawie nie związanej z działalnością spółek grupy Comarch i nie rodzi żadnych ryzyk operacyjnych i prawnych ani nie skutkuje odpowiedzialnością karną lub finansową po stronie spółek Grupy Comarch lub ich pracowników, podano także.

B.pl aś/ ISBNews

Źródło:Bankier24
Tematy
Konto Firmowe i Karta za bezwarunkowe 0 zł przez rok wraz z premią do 1200 zł

Konto Firmowe i Karta za bezwarunkowe 0 zł przez rok wraz z premią do 1200 zł

Komentarze (31)

dodaj komentarz
~Niktwazny
Londoner- Po co im własne rozumowanie,selekcja faktów czy też szukanie obiektywnej prawdy.Lepiej niech pchaj sobie gnój do głowy tak już jest stworzony ten świat gdyby wszyscy byli inteligentni to nie miał by kto wykorzystywać idiotów
~rrr
Za PO i PSL wchodzili na targi, targowiska ze świniami i baranami, do kiosków...Teraz wreszcie zaczyna być normalnie tzn szukają milionów z korupcji a nie babć na taergach z jajkami.
~oszusci_i_zlodzieje
90% przetargow publicznych jest ustawionych 90% funduszy unijnych wyludzonych. Skutecznosc CBA jest kompromitujaca.

Tysiace domow za ukradzione pieniadze wybudowane w tym polowa miasteczka wilanow.
~Londoner
To co wygaduje niejaki Baca czy Jarek (pewnie to ta sama osoba) to jakas masakra. Zero wlasnego myslenia, sprawdzania faktow, tylko lykanie propagandy jak mlody pelikan.
Juz byli tacy co do Optimusa wchodzili i tacy co do Blidy. Efekty wszystkim znane.
~Hejter
No to jeszcze Politechnika Wroclawska ;)
~niepelnosprawny_org
nasty raz w ciagu 2 lub wiecej miesiecy, chyba od pana Kulczyka firmy się zaczeło w tym roku...
~Baca
Jednego po drugim, małą łyżeczką powoli z konsekwencją.
I do więzienia, dopóki tych co kradną miliony nie pozamykają dopóty budżet tego kraju będzie kulał. Pozamykać starą gwardię za kratki i od razu pieniądze na 500+, emerytury i frankowiczów się znajdą.
Brawo Pani Szydło, Brawo Andrzej Duda!
~Jarek
Wczoraj w telewizji Republika był program z udziałem prezesa PZU.
Szkoda słów po prostu co w tej, było nie było spółce skarbu państwa się wyrabia i co tam się wyrabiało za czasów PO/PSL. Takie wałki jak tam stawiali to się nam, prostym ludziom w głowach nie śniły. Milionowe kontrakty na oprogramowanie, które
Wczoraj w telewizji Republika był program z udziałem prezesa PZU.
Szkoda słów po prostu co w tej, było nie było spółce skarbu państwa się wyrabia i co tam się wyrabiało za czasów PO/PSL. Takie wałki jak tam stawiali to się nam, prostym ludziom w głowach nie śniły. Milionowe kontrakty na oprogramowanie, które dziś nie jest używane, samochody członków zarządu, inwestycje w jakieś ciemne prywatne interesy...
Szok.
Poprostu szok. Polecam każdemu posłuchać telewizjarepublika tam nie owijają w bawełnę.
~gvs odpowiada ~Jarek
Takich śmieci nie tykamy. Pisowski bolszewiku co każdemu chcesz zabrać. Bujaj dalej w bajkach pisu. Takich kłamstw jakich dopuszcza się PIS to żadna partia do tej pory nie robiła. Żadna.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki