CBA: strata 2 mln zł VAT na handlu numizmatami

Skarb Państwa mógł stracić ponad 2 mln zł na fikcyjnym eksporcie do Niemiec cennych numizmatów. Agenci CBA z Katowic zatrzymali biznesmena podejrzanego o udział w tym procederze.

CBA: strata 2 mln zł VAT na handlu numizmatami
CBA: strata 2 mln zł VAT na handlu numizmatami (fot. Dominik Pisarek / FORUM)

Delegatura CBA w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w zakresie wyłudzania podatku VAT przez podmioty zajmujące się obrotem numizmatami na terenie Unii Europejskiej.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali biznesmena z terenu województwa śląskiego prowadzącego działalność w zakresie obrotu numizmatami. Ustalenia śledczych wskazują, że wyniku przestępczego procederu fikcyjnej sprzedaży za granicę cennych numizmatów i stosowaniu przy tym zerowej stawki VAT Skarb Państwa mógł stracić ponad 2 mln zł.

Funkcjonariusze CBA na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli mienie o szacunkowej wartości ok. 180 tys. zł. Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty karno-skarbowe oraz tzw. prania brudnych pieniędzy. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy usłyszała jeszcze jedna osoba.

Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(PAP)

kom/ ale/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~autor

GCN Łan...y? Ktoś wie?

! Odpowiedz
0 2 ~Bank

Pranie brudnych pieniędzy... Nie ma takiego terminu. Jest pranie pieniędzy.

! Odpowiedz
4 5 ~Zosia

A za PO & PSL byla doktryna - tutaj cytata Pana Donalda T. - "Zeby żylo nam sie lepiej..." Oczywiście słów "nam" czytaj jako PO i inne smyki

! Odpowiedz
4 9 ~analityk

Dlaczego za PO mafia była bezkarna? W ciągu ostatniego miesiąca zlikwidowano kilka nielegalnych fabryk papierosów i rozbito kilka mafii VAT-owskich. Można ??

! Odpowiedz
2 5 ~autor

Oczywiście, czekamy teraz jeszcze na SKOKi, Toruń i parę wiadomych, jak i wyjaśnienie stanu majątkowego partii odnośnie niektórych nieruchomości w Warszawie.

! Odpowiedz
4 9 ~Rafik

Ewidentne jest to, ze oszuści sa najbardziej prześladowana grupa społeczna w Polsce. A wszystko przez ten niedobry PiS...

! Odpowiedz
5 18 ~dfg

Tak twożyli się biznesmeni "kolesie?" na wyłudzeniach POdatku VAT! Jest to patologia! Tam sądów i prokuratorów nie było? a dziecko za cukierka zabranego ze sklepu ląduje w POprawczaku?

! Odpowiedz
8 2 ~korektor

Albo słownik języka polskiego do ręki, albo włącz autokorektę.

! Odpowiedz
0 2 ~autor

Ortografy jeden na drugim ale o PO przed każdym wyrazem to nie zapomni.

! Odpowiedz
1 0 ~popapraniec

Matole, zabrałbyś się pilnie za naukę, a nie za politykę. (Nie)wykształcony elektorat PiSzący inaczej... Zgroza

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil