REKLAMA

Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. trafi do aresztu na trzy miesiące

2019-05-15 12:57
publikacja
2019-05-15 12:57

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M. - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński.

fot. Anatol Chomicz / / FORUM

Warszawska prokuratura po przesłuchaniu byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M. skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. W środę sąd uwzględnił jej wniosek i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Były właściciel Wisły Kraków jest podejrzany o oszustwo znacznej wartości i posłużenie się fałszywym dokumentem. W poniedziałek prokurator przedstawił Jakubowi M. dwa zarzuty.

"Pierwszy dotyczy oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości na szkodę firmy leasingowej oraz posłużenia się podrobionym dokumentem. Podejrzany, posługując się podrobionym pełnomocnictwem notarialnym, rzekomo uprawniającym go do działania w imieniu spółki z o.o., wyłudził samochód marki Porsche Cayenne o wartości ponad 500 tys. zł. Chodzi o czyn z dnia 2 kwietnia 2019 r." – poinformował prokurator Łapczyński.

Drugi zarzut dotyczy usiłowania oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości na szkodę tej samej firmy leasingowej oraz posłużenia się podrobionym dokumentem.

"W tym przypadku podejrzany, posługując się podrobionym pełnomocnictwem notarialnym, rzekomo uprawniającym go do działania w imieniu spółki z o.o., usiłował wyłudzić dwie drukarki o wartości ponad 240 tys. zł. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie go przez funkcjonariuszy policji. Chodzi o czyn z dnia 13 maja 2019 r." – przekazał PAP prokurator Łapczyński.

Łapczyński dodał, że Jakub M. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśniania zbieżne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. został zatrzymany przez stołecznych policjantów w poniedziałek przed południem w jednej z instytucji finansowych. Informację o tym pierwsze podało radio RMF FM 24. Jakubowi M. grozi do 8 lat więzienia.

W kwietniu były właściciel Wisły został skazany za przywłaszczanie klubowych pieniędzy. Sąd ukarał go za to grzywną w wysokości 60 tys. zł. Jakub M. dobrowolnie poddał się karze i zwrócił Wiśle prawie pół miliona złotych, które przywłaszczył. (PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ pch/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
infinum
serio ktoś był tak głupi, żeby na fałszywe papiery brać samochód za 0,5 mln i 2 drukarki? Niesamowite, że są jeszcze takie barany.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki