Były gangster o niejasnej przeszłości żony ministra Ziobry. Prokuratura: "Broda" mija się z prawdą

Wyjaśnienia Piotra K. ps. "Broda”, które w środę opisuje "Gazeta Wyborcza", zostały negatywnie zweryfikowane przez prokuraturę - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Zdaniem śledczych Piotr K. mija się z prawdą.

(fot. Adam Chelstowki / FORUM)

Jak przekazała Bialik, wyjaśnienia "Brody" do których odnosi się gazeta, "zostały negatywnie zweryfikowane przez prokuraturę, która prowadzi czynności procesowe od 2009 r.". Prokurator dodała, że wyjaśnienia te były wielokrotnie i szczegółowo sprawdzane w prowadzonych postępowaniach i nie zostały potwierdzone. "Dowody zgromadzone w wielu postępowaniach jednoznacznie wykazały, że Piotr K. ps. +Broda+ mija się z prawdą" - zaznaczyła prok. Bialik.

W ten sposób prok. Bialik odniosła się do doniesień "GW". Dziennik napisał, że 11 lat temu świadek koronny Piotr K., ps. "Broda" zeznał, że Patrycja Kotecka, żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, była związana z ludźmi ze świata przestępczego Warszawy.

Patrycja Kotecka zaprzecza tym informacjom. „Zamierzam podjąć wobec redakcji i autora artykułu zdecydowane kroki prawne - poinformowała w środę PAP. "Publikacja jest oparta na złożonych 12 lat temu fałszywych wyjaśnieniach oszusta i gwałciciela o pseudonimie +Broda+, które były wielokrotnie sprawdzane przez prokuraturę, także w okresie wielu lat rządów Platformy Obywatelskiej" - napisała Kotecka w oświadczeniu.

Jak wskazała też prok. Bialik, z danych straży pożarnej, które zgadzają się z innymi dowodami wynika, że nigdy nie miało miejsca spalenie pod koniec lat 90–tych pizzerii na Ursynowie, o którym mówi Piotr K.

Rzeczniczka PK przekazał też, że Piotr K. jest obecnie podejrzanym, ściganym listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania.

"W Polsce czekają na niego do wykonania prawomocne wyroki skazujące na kary bezwzględnego pozbawienia wolności o łącznej wysokości 6 lat i 10 miesięcy. W międzyczasie Piotr K. został zatrzymany na terenie Ukrainy przez tamtejsze organy ścigania m.in. pod zarzutem przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Strona polska podjęła intensywne działania i wystąpiła z wnioskiem o ekstradycję Piotra K. Podkreślić należy, że zawieszone postępowanie karne w ramach, którego Piotr K. zyskał status świadka koronnego zostało podjęte, co praktycznie sprowadza się do utraty przez niego statusu świadka koronnego" - dodała prok. Bialik. (PAP)

autor: Mateusz Mikowski

mm/ pko/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil