Byli posłowie PO tworzą w Sejmie nowe koło Europejscy Demokraci

W Sejmie powstało nowe koło Europejscy Demokraci; w jego skład weszło trzech posłów usuniętych z Platformy Obywatelskiej: Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Michał Kamiński. Do koła dołączył też Stefan Niesiołowski, który wystąpił z PO.

Michał Kamiński to jeden z posłów wyrzuconych z PO
Michał Kamiński to jeden z posłów wyrzuconych z PO (fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Niesiołowski poinformował na środowej konferencji prasowej w Sejmie, że wystąpił z Platformy i przystąpił do koła Europejscy Demokraci. Jak mówił, podjął taką decyzję, ponieważ Platforma - zamiast walczyć z PiS, zajmuje się czystkami wewnętrznymi.

"Zagrożeniem dla Polski jest PiS. Platforma, zwłaszcza (szef partii) Grzegorz Schetyna, jego najbliższe otoczenie, zachowuje się od początku, tak jakby głównym problemem byli ludzie, którzy nie są wielbicielami pana Schetyny w Platformie, ta partia przestaje być demokratyczna" - podkreślił Niesiołowski.

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca PO wyrzuceni z partii za - jak argumentowano - "szkodzenie" jej wizerunkowi. Dzień po tej decyzji zarządu Platformy blisko 30 parlamentarzystów PO podpisało apel o przywrócenie ich w szeregi ugrupowania.

Autorem listu był Niesiołowski, a inicjatywę poparli m.in. b. premier Ewa Kopacz, b. ministrowie sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i Marek Biernacki. (PAP)

mkr/ mrr/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~SONDA

Czy PO przetrwa do kolejnych wyborów?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie

! Odpowiedz
0 0 ~Michał_

Pan Kamiński M to taka osoba że pracuje dla tego kto więcej płaci . gość nie ma żadnych poglądów i niema znajomych

! Odpowiedz
0 1 ~Michał_

Tonący brzytwy się chwyta a przysłowia są mądrością narodu ci panowie co najwyżej maga iść na wódkę bo na panienki jest za późno

! Odpowiedz
0 3 ~Aktos

Takie tworzenie ugrupowan powinno byc nielegalne. Nikt na nich nie glosowal z ranienia tego wytworu. Jezeli ktos wystepuje lub zostaje wyrzucony z partii automatycznie powinien byc usuniety z parlamentu jako ze jego rola w funkcji urzednika z ramienia partii ktorej startowal zostala zakonczona. Dlaczego tego prawo nie reguluje? Jedyna obocznosc do powrotu moglaby nastapic po odwolaniu sie i przyjeciu przez marszalka ponownej kandydatury. Polskie prawo jest chore.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~hkgkh

Parlament w ogóle powinien być nielegalny - poza powiedzmy miesięcznymi obradami w ciągu roku. Jakie jest uzasadnienie dla tego, żeby produkowali te tony ustaw? Niech zrobią to raz, a dobrze.
Poza tym parlamentarzyści powinni udawać się na sesję i pokrywać wszystkie koszty z własnych środków. Na koniec kadencji głosowanie wśród wyborców danego posłą, czy dobrze wypełnił swój mandat - jeżeli tak wtedy możliwy zwrot uzasadnionych kosztów.
I tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~stary1

Podoba mi się ich skrót Europejscy Demokraci - Edki. :-)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 13 ~silvio_gesell

Powinni się nazwać Europejscy Oligarchowie. Demokracja to rządy losowych ludzi.

! Odpowiedz
1 14 ~miro

kanalie zasiadajace w polskim sejmie od kilkunastu lat będa naprawiały to co zniszczyły dzięki swojej tepocie, bandytyzmie, korupcji, brawo, zbieranino najgorszego scier...a

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil