REKLAMA

Bułgaria znosi obowiązek zakładania maseczek po 12 godzinach od jego wprowadzenia

2020-03-31 14:09
publikacja
2020-03-31 14:09

Obowiązek noszenia maseczek w związku z epidemią koronawirusa anulowano około 12 godzin po jego wprowadzeniu - poinformował we wtorek minister zdrowia Kirił Ananiew. W poniedziałek ogłosił on, że noszenie maseczek jest obowiązkowe w miejscach publicznych.

fot. Ellyy / / Shutterstock

Obywatele mieli czas do soboty na kupno maseczek, a za niezastosowanie się do zarządzenia przewidziane były grzywny.

Zarządzenie ministra spowodowało ogromne niezadowolenie wśród społeczeństwa przede wszystkim dlatego, że maseczki nie są dostępne na rynku lub pojawiają się sporadycznie. Ponadto ich ceny w internecie są zbyt wysokie w czasach kryzysu, gdy dochody ludności spadają.

Jako argument przeciw noszeniu maseczek podnoszono, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie zaleca ich używania jako obowiązkowego dla osób zdrowych.

We wtorek rano minister Ananiew wycofał zarządzenie, podkreślając, że „taki krok wymaga konsensusu w społeczeństwie, którego na razie brak”. Dodał, że rząd zamawia maseczki w Chinach i stara się zapewnić dostawy od krajowych producentów.

Kar dla osób, którzy nie noszą maseczek nie będzie, a szef resortu spraw wewnętrznych Mładen Marinow poinformował, że grzywny za naruszenie obowiązku ograniczenia wychodzenia z domu, spacerów lub spotkań powyżej dwóch osób, zostaną obniżone. Obecnie one wynoszą równowartość 2500 euro.

Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ baj/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki